راسان خبر _ایلام، رئيس پليس فضاي توليد وتبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان ايلام از دستگيري فردي خبر دادکه به بهانه انتقام جويي خانوادگي ، فضاي مجازي را براي اتهام زني و تهمت انتخاب کرده بود. سرگرد” علي عباسي کساني” درتشريح اين خبر گفت: فردي با در دست داشتن شکواييه اي به پليس فتا مراجعه و […]

download

راسان خبر _ایلام، رئيس پليس فضاي توليد وتبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان ايلام از دستگيري فردي خبر دادکه به بهانه انتقام جويي خانوادگي ، فضاي مجازي را براي اتهام زني و تهمت انتخاب کرده بود.

سرگرد” علي عباسي کساني” درتشريح اين خبر گفت: فردي با در دست داشتن شکواييه اي به پليس فتا مراجعه و بيان داشت: اخيرا گروهي در شبکه اجتماعي واتس آپ تشکيل که اقدام به توهين و افترا و نشر اکاذيب عليه يکي از اقوام استاني نموده است .

وي خاطر نشان کرد:پس از اظهارات شاکيه و پس از هماهنگي با مراجع قضايي و به دليل حساسيت موضوع بررسي و مراتب در دستور کار کارشناسان اين پليس قرار گرفت.

اين مقام مسئول افزود: کارشناسان پليس فتا پس از بررسي هاي لازم و تحقيقات فني صورت گرفته توانستند عامل اصلي منتشر کننده مطالب را شناسايي و دستگير كنند.

متهم پس از رويارويي با شواهد فني به بزه خود اعتراف و انگيزه خود را انتقام جويي بيان کرد و گفت: در گذشته با خانواده اي از اين قوم رابطه فاميلي داشته ام که اخيرا بعلت اختلافات خانوادگي و نزاع و درگيري که روابط تيره شده است و من نيز به خاطر اين که از آنها انتقام بگيرم مطالب عليه آنها و در گروه واتس آپ منتشر کرده ام .

سرگرد کساني به کاربران فضاي سايبر هشدار داد : که اينترنت و فضاي سايبررا جهت حل فصل نمودن و يا دامن زدنبه اختلافات خانوادگي انتخاب نکنند چراکه به علت سريع و گسترده بودن اثار سوء مطالب قابل زدودن و خذف کردن نيست و ممکن است عواقب ناخوشايندي به دنبال داشته باشد .

وي در ادامه گفت: پليس فتا در صورت مشاهده هر گونه مطلالبي در اين موارد برابر قانون جرايم رايانه اي برخورد قانوني خواهد کرد.

سرگرد کساني در پايان گفت: پليس فتا آماده مقابله با جرايم رايانه اي را دارد و از عموم مردم درخواست داريم در صورت مواجهه با جرايم رايانه اي مراتب را سريعاً به وب سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش يا با شماره تلفن هاي ۶۵-۲۱۸۲۳۶۱-۰۸۴۱ تماس حاصل نمايند