به گزارش راسان؛ سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از افزایش میزان صدور پروانه تولید برای صنعتگران در سال ۹۴ نسبت به سال های گذشته خبر داد . حمید بختیاری” گفت : بیشترین فعالان حوزه صنایع‌دستی طبق تفاهم نامه همکاری با سایر ادارات و نهادها در شهرستان […]

۸۱۶۴۸۴۵۶-۶۵۲۳۴۳۵

به گزارش راسان؛ سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از افزایش میزان صدور پروانه تولید برای صنعتگران در سال ۹۴ نسبت به سال های گذشته خبر داد .

حمید بختیاری” گفت : بیشترین فعالان حوزه صنایع‌دستی طبق تفاهم نامه همکاری با سایر ادارات و نهادها در شهرستان ایلام و دیگر شهرستان های استان متمرکز هستند.

وی افزود : صدور پروانه تولید در سال ۱۳۹۴ تعداد ۱۷۶۸ پروانه تولید انفرادی برای صنعتگران صادر و در سامانه جامع مدیریت فرآیند صنایع دستی ثبت گردید .  

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی میراث فرهنگی استان صدور کارت شناسایی صنعت گری را فرصتی برای ساماندهی صنعتگران عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود فعالان صنایع‌دستی نسبت به دریافت پروانه فعالیت اقدام کنند.

بختیاری با اشاره به شناسایی ۳۳ رشته صنایع‌دستی در استان تأکید کرد: ساماندهی هنرمندان صنایع‌دستی می‌تواند زمینه‌ساز حمایت کیفی‌تر میراث فرهنگی استان باشد.

وی در ادامه با تاکید به تنوع صنایع دستی در این استان حمایت از فعالان صنایع دستی را از اولویت‌های میراث فرهنگی استان عنوان کرد