به گزارش راسان خبر؛ حجت الاسلام لطفی با اشاره به فرارسیدن ۱۱  آذر روز اربعین حسینی گفت: اربعین روز زیارتی مخصوصه سیدالشهدا است.اهمیت و جایگاه اربعین در آن است که با تدبیر الهی خاندان پیامبر و نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد. وی گفت:  اصولا اربعین در فرهنگ پویای تشیع و سیره عملی و اخلاقی و […]

_DSC0026

به گزارش راسان خبر؛ حجت الاسلام لطفی با اشاره به فرارسیدن ۱۱  آذر روز اربعین حسینی گفت: اربعین روز زیارتی مخصوصه سیدالشهدا است.اهمیت و جایگاه اربعین در آن است که با تدبیر الهی خاندان پیامبر و نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد.

وی گفت:  اصولا اربعین در فرهنگ پویای تشیع و سیره عملی و اخلاقی و سیاسی حضرات معصومین(ع) جایگاه مهم و اساسی دارد با برپایی اربعین حسینی حماسه عاشورا و قیام خونین سیدالشهدا بعنوان یک جریان سیاسی و تاریخی در افشای جنایات بنی امیه نقشی بی بدیل و بسیار کارساز و موثری داشته است.

حجت الاسلام لطفی گفت: حضور میلیون‌ها زائر عاشق در روز اربعین در جوار مرقد منور سیدالشهدا میثاق با بلند امام حسین و احیای فرهنگ شهادت,ایثار و فداکاری علاوه براین پیاده روی روز اربعین بسوی قبله دلها کربلای معلی نمایش اقتدار و اتحاد و همبستگی جهان اسلام در برابر استکبار جهانی و گروههای تکفیری وابسته به آنها و پویایی و بالندگی فرهنگ جهادی تشیع می باشند .

وی ادامه داد: حماسه حضور صدهاهزار زائر حسینی در روز اربعین نماد زیباترین و شورانگیزترین عشق و محبت به خاندان پیامبر اسلام و صاحب عاشورا حضرت سیدالشهدا است.

امام جمعه ایلام در پایان گفت: در این چند روز باقی مانده به اربعین ضمن تشکر و قدردانی مجدد از مردم شریف و مهمان نواز استان مجددا از همه هم شهریان گرامی استدعا دارم نسبت به همه زائران عزیز نهایت محبت و احترام را داشته باشند و از آنها به بهترین نحو ممکن چه در وقت رفتن به عراق و چه در زمان برگشتی پذیرایی خوب و شایسته داشته باشند.