به گزارش راسان خبر؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خطبه های نماز جمعه امروز شهر ایلام، (۲۹آبان) اظهار داشتند : انفجارات مرگبار پایتخت فرانسه نتیجه حمایت دولت های غربی از گروه تکفیری داعش است . قطعا رژیم آل سعود هم از شرارت های تروریست های داعشدر امان نخواهد بود […]

 

DSC_1590

به گزارش راسان خبر؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خطبه های نماز جمعه امروز شهر ایلام، (۲۹آبان) اظهار داشتند : انفجارات مرگبار پایتخت فرانسه نتیجه حمایت دولت های غربی از گروه تکفیری داعش است . قطعا رژیم آل سعود هم از شرارت های تروریست های داعشدر امان نخواهد بود .کشورهای اروپایی و رژیم های مزدور آل سعود و قطر و آل خلیفه که با طناب پوسیده مقامات آمریکایی در چاه ندانم کاریهای خود سقوط کردند در واقع تاوان جنایات بی شماری که گروههای تکفیری امثال داعش که مولود نامشروع دستگاهای امنیتی آمریکا و رژیم فاسد صهیونیستی است می پردازند .

حجت الاسلام لطفی گفت: آمریکائیها با تاسیس گروه های تکفیری چند هدف را دنبال می کنند : ۱- اسلام هراسی و ناکام ماندن موج بیداری اسلامی – ۲- ایجاد حاشیه امن برای رژیم نامشروع اسرائیل -۳ – راه اندازی جنگ های نیابتی و میان کشورهای اسلامی و ایجاد تفرقه و به راه انداختن جنگ های مذهبی و از همه مهمتر فروش اسلحه و جبران خسارت های بزرگ اقتصادی و نجات اقتصاد بیمار خود . لذا تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی اعمال و به کار گیری اقتصاد مقاومتی است .

وی ادامه داد: تحقق شعار اقتصاد مقاومتی با تفکر بسیجی و مدیریت جهادی امکان پذیر است . پیروزی های غرور آفرین و تحسین بر انگیز دوران دفاع مقدس با روحیه جهادی و مدیریت جهادی فرماندهان جنگ بدست آمد. دولت باید نگاه خود را در اقتصاد تغییر داده و با عینک اقتصاد مقاومتی به موصوع اقتصاد نگاه کند . شعار اقتصاد مقاومتی باید یک باور قلبی و تنها عامل نجات اقتصاد بیمار و در مرز رکود در بین مدیران دولتی وجود داشته باشد .

حضرت حجت الاسلام و المسلمین لطفی  چرا که اقتصاد مقاومتی یکی از اساسی ترین پایه های نظام اقتصادی کشور برای مقابله با تحریم های دشمن است . سیاست اقتصاد مقاومتی در اواخر سال ۹۲ از سوی رهبر معظم انقلاب به دولت ابلاغ شد اما متاسفانه در طول این مدت شاهد اقدامات چشمگیری از سوی رهبر دستگاه های اجرائی صورت نگرفته است و همین امر باعث گله مندی و تذکر مکرر آقا به دولت درباره تسریع در اجرائی شدن و پرهیز از تعلل و وقت کشی در احرای این سیاست بدنبال داشته است .

رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی درباره اقتصاد مقاومتی و عملکرد دولت فرومدند اسم اقتصاد مقاومتی هم زیاد تکرار می شود و حالاچقدر اقتصاد مقاومتی در کشور پیشرفت کرده است ؟ الان هم چنانچه دولتمردان با مدیریت جهادی وارد میدان عمل شود قطعا موفقیت های بزرگی در نظام اقتصادی کشور بدست خواهد آمد . البته اجرای اقتصاد مقاومتی تنها وظیفه یک دستگاه از جمله دولت یا قوه قضائیه یا مجلس نیست بلکه همه ارکان نظام و از همه اینها مهمتر ورود مردم با تعامل و تفاهم باید قیام کنند تا اقتصاد کشور مقاومتی و تولیدی شود . اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که دولت متکی به مردم باشد نه این اقتصاد دولتی شود .

لذا اقتصاد مقاومتی با تلاش و کوشش مردم و حمایت های مستمر دولت آنهم با برنامه ریزی های منسجم و فراگیر با استفاده از نخبگان جوان دانشگاهی آنهم با مدیریت جهادی تحقق خواهد یافت . مدیریت جهادی هم نیاز مدیریت آگاهانه دولت ، اراده خلل ناپذیر مدریان و مردم می باشد . اولین گام در تحقق اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی به صادرات نفت و جلوگیری از واردات انواع و اقسام کالاها خصوصا کالاهای لوکس و غیر ضروری که دولت باید درهای واردات را ببنددو موانع تولید کنندگان داخلی را بردارد باید تولید رقابت پذیر باشد و تولید کنندگان به تولید با کیفیت تشویق شوند.

۵ آذر سالروز تاسیس بسیج مستضعفان بفرمان امام راحل در سال ۱۳۵۸. واژه بسیج مقدرس ترین و کارامد ترین و مردمی ترین واژه در ادبیات انقلابی سیاسی فرهنگی دفاعی و اقتصادی و سازندگی در کشور عزیزمان ایران اسلامی است . اساسا انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با کلمه مقدس بسیج گره خورده است . اصولا پیروزی انقلاب پیشرفت های تحسین بر انگیز در عرصه های مختلف سیاسی و امنیتی و دفاعی بلکه دوران دفاع مقدس مرهون تفکر بسیجی است .

تذکر به شرکت برق استان راجع به تعویض کنتور برق منازل و اخذ وجه بسیار بالا و جریمه نمودن و قطع برق . این اقدامات عادلانه نیست بلکه موجب نارضایتی مردم بویژه قشر ضعیف که توانایی پرداخت ۵۰۰ هزار تومان و ۸۰۰ هزار تومان برای تهیه کنتور های نو و هم چنین بالا بودن نرخ گاز و برق و آب را ندارند . بنا نیست تنگناهای اقتصادی دولت را با تحمیل گران کردن کالاهای اساسی مردم جبران کنیم .