ایلام_راسان خبر_ دست دلالان و سودجویانی که قیمتهای من درآوردی را به بازار تحمیل می کنند، کوتاه شود.

ایلام، پایگاه خبری راسان خبر؛ روزهای آخر سال همیشه جنب و جوش خاص خود را دارد و مردم برای خرید های ویژه عید در بازار هستند، امسال با توجه به شرایط خاصی که بر اقتصاد کشور و وضعیت معیشت مردم حاکم شده است مطالبه به حق و ضروری مردم از دولتمردان این است که در روزهای منتهی به آخر سال به طوری فوری و قاطعیت بر قیمتهای من درآورد و دلال بازی عده ای که بی محابا در بازار جولان می دهند، جلوگیری و برخورد نماید.

این روزها با چرخی در بازارها و قیمت گرفتن برخی اجناس خوراکی و پوشاک متوجه قیمت‌های عجیب و غریب می شوی و وقتی علت را می پرسی همه می گویند مگه از قیمت دلار خبر نداری؟ قیمت اجناسی سرسام آور شده که هیچ ربطی به دلار ندارد و متاسفانه در این میان برخی دلالان بیشترین سود را می برند و سختی این عدم نظارت بر دوش مردم است، حتی خریدهایی که با قیمتهای قبلی انجام گرفته در برخی مغازه ها به بهانه قیمت دلار به قیمت روز و چند برابر به فروش می رسند و همین سوءاستفاده کنندگان و دلالان هستن که بیشترین سود را نصیب خود می کنند.

اینکه بازار طوری باشد که تعیین قیمت آن توسط چند نفر سودجود و دلال بیفتد و هزینه این بی برنامگی بر دوش مردم باشد، به هیچ عنوان پذیرفته نیست و باید با همراهی مسئولین و مردم در کمترین زمان ممکن برایش چاره اندیشی شود.

باید کاری کرد که مردم از رفتن به بازار و اطلاع از قیمتها احساس نگرانی نکنند، دولت باید هر چه سریعتر و با توجه به بسته جدید ارزی که در چند روز اخیر اجرا شده است شرایط را کنترل کند به طوری که مردم نیز با همراهی با دولت در تسریع این روند تاثیرگذار باشند.

این روزها، باید روزهای تلاش مضاعف و شبانه روزی مسئولین نظارتی باشد و طوری این اقدام انجام گیرد که مردم آن را در بازار حس کنند و انشاالله بتوان با سربلندی از آن عبور کرد.

کد خبر/۷۹۷۶۳

  • نویسنده : فرشته سنجیده، فعال رسانه ای ایلام