به گزارش راسان خبر، مدیرکل تامین اجتماعی ایلام ظهر امروز پنجشنبه (۱۶ مهر)  در آیین تجلیل از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ایلام اظهار کرد: تكريم وگرامي داشت روز بازنشستگان تكريم وگراميداشت آينده خودمان است و هر حمایتی از بازنشستگان حمايت از خودمان خواهد بود. محمودی ادامه داد: هر سال روز ۲۵ ذی الحجه به نام […]

DSC00134

به گزارش راسان خبر، مدیرکل تامین اجتماعی ایلام ظهر امروز پنجشنبه (۱۶ مهر)  در آیین تجلیل از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ایلام اظهار کرد: تكريم وگرامي داشت روز بازنشستگان تكريم وگراميداشت آينده خودمان است و هر حمایتی از بازنشستگان حمايت از خودمان خواهد بود.

محمودی ادامه داد: هر سال روز ۲۵ ذی الحجه به نام روز تكريم بازنشسته گان اختصاص داده شده است تا سازمان تامین اجتماعی و دستگاههای اجرایی از خدمات بازنشستگان به نحو مقتضی قدرداني گردد.

وی ادامه داد : سازمان تامین اجتماعی در استان هم اینک به  بیش از ۱۵ هزار بازنشسته، بازمانده و از کار افتاده  ماهیانه مبلغی بالغ بر  ۱۰۰ میلیارد ریال در هفته اول  هر ماه به حساب انان واریز می کند.

وی، معرفی بازنشستگان به بانک رفاه کارگران  برای دریافت وام ، اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس را از مهمترین خدمات ارایه شده سازمان تامین اجتماعی به بازنشستگان استان برشمرد.

محمودی گفت: با برنامه ریزی انجام شده  با هیات ورزش های همگانی و به مناسبت روز تکریم از بازنشستگان صبح فردا  جمعه ساعت ۷/۳۰ صبح  گردهمایی و پیاده روی با حضور این عزیزان در باشگاه تختی استان برگزار می شود.

 

* پارک ورزشی، تفریحی برای بازنشستگان ایلامی راه انداز شود

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در حاشیه  روز بازنشسته از مسولان اداره کل ورزش و جوانان استان خواست تا راه‌اندازی پارک  ورزشی، فرهنگی مختص بازنشستگان ایلام را در دستور کار خود قرار دهند.

 

مهیار سلیمانی به دوران حساس بازنشستگان اشاره کرد و گفت: نشاط و گذراندن  اوقات فراغت این افراد  از جمله نیازهای مهمی است که همواره باید مورد توجه مسوولین استان قرار گیرد تا این عزیزان دچار  نا امیدی و گوشه‌گیری نشوند.

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان  ادامه داد: در مدت یکسال ۲ میلیون و ۳۳۸ هزار مورد مداوای سرپایی از سوی بیمه شده های تامین اجتماعی در مراکز درمانی غیر ملکی در نقاط مختلف استان ثبت شده است.

وی گفت: مدیریت درمان استان  با ۹۲ درصد مراکز درمانی خصوصی و دانشگاهی معادل ۳۰۲ مرکز قرارداد منعقد کرده است و سال گذشته ۳۷۰ میلیارد ریال به این مراکز پرداخت شده است.

وی در ادامه، از پرداخت بیش از ۲۱ میلیارد ریال به بیماران ام اس، شیمی درمانی و پیوندی در طول یک سال اشاره کرد.

سلیمانی  اظهار کرد: در سال ۹۳ میزان موارد مراجعه به پزشک عمومی بیش از ۳۵۴ هزار  ، دندان پزشکی ۵۲ هزار  متخصص۱۲ هزار ، آزمایشگاه ۳۷ هزار و ۸۷۰، داروخانه ۳۴۵ هزار ، رادیوگرافی ۲۰ هزار و مامایی ۱۹ هزار و ۷۶۴ مورد در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی استان ثبت شده که روند درمان این افراد هیچ هزینه ای برای مراجعه کنندگان در بر نداشته است.

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان  در پایان از پذیرش تلفنی مراجعین، برگزاری کمیسیون های پزشکی در شهرستان ها و عدم نیاز به حضور در مرکز استان (البته به غیر از کمیسیون بدوی که نیاز به متخصصان ویژه دارد)، ارائه خدمات برای پیشگیری از پوسیدگی دندان و  کاهش نوبت آزمایشگاه را  از دیگر خدمات مدیریت درمان استان در طول سال برشمرد.

 

* بازنشستگان سرمایه های جامعه و خانواده ها به شمار می روند

در ادامه،زمعاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام  با بیان اینکه تجارب بازنشستگان به عنوان سرمایه و الگو برای جوانان استان به شمار می رود اظهار داشت: دوران بازنشستگی دارای امتیازاتی است که آدمی در طول سال های عمر خود، در خدمت به کشور  کسب نموده  است لذا  تجارب آنان باید  همواره الگویی خاص برای جوانان این مرز و بوم باشد.

کلانتری ادامه داد: بازنشستگان ه عنوان بزرگترين و با ارزش‌ترين سرمايه و دارايي هر سازمان و كشوري محسوب مي‌شود  لذا باید  تلا ش کنیم هر آنچه که در  خور شان انان می باشد حمایت  کنیم.

وی در ادامه سخنان خود  جایگاه بازنشستگان را ویژه عنوان کرد و افزود: این افراد  توانستند در دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس  با ایستادگی، مقاومت  و فداکاری  در برابر دشمنان  نام ایران اسلامی را برای همیشه در  ذهن مردم جهان  حک کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام  در پایان تصریح کرد:  دوران بازنشستگی  مرحله پختگی زندگی آدمی است مرحله ای که آدمی  از دیگر افراد جامعه، متمایز می شود لذا باید این دوران را دوران فرزانگی و فرهیختگی عنوان کرد.

 

* اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس از مهمترین خدمات ارایه شده کانون به اعضا می باشد

 

در ادامه، رییس کانون بازنشستگان استان ایلام با تبریک روز بازنشسته گفت:  نزدیک  به ۹هزار بازنشسته، مستمری بگیر و از کارافتاده  در سطح استان از خدمات سازمان تامین اجتماعی برخوردارند.

هدایت الله چراغی، معرفی بازنشستگان به بانکها برای دریافت وامهای ضروری، اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه  را از مهمترین خدمات ارایه شده این کانون به اعضا برشمرد.

 

در پایان این مراسم که با حضور مسوولان استانی  برگزار شد از ۲۱بازنشسته و کارکنان نمونه تامین اجتماعی استان با اهدا لوح تجلیل شد.