به گزارش پایگاه خبری راسان خبر در ایلام؛ علی اصغر علی اکبری  مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام  با اعلام این خبر گفت: برابر قانون آموزش های عمومی و همگانی امداد و نجات وظیفه هلال احمر است که هر ساله با کمک دستگاه های اجرایی ، NGO ها ، تشکل های مردمی و کانون […]

به گزارش پایگاه خبری راسان خبر در ایلام؛ علی اصغر علی اکبری  مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام  با اعلام این خبر گفت: برابر قانون آموزش های عمومی و همگانی امداد و نجات وظیفه هلال احمر است که هر ساله با کمک دستگاه های اجرایی ، NGO ها ، تشکل های مردمی و کانون های مختلفی که در سطح استان داریم این آموزش ها اجرا می شود اما امسال به خاطر محدودیت هایی که به خاطر کرونا وجود داشت اغلب آموزش های همگانی حضوری به صورت ۱۰ نفره و با رعایت پروتکل های بهداشتی و بیشتر در فضای مجازی برگزار شد.

علی اکبری اظهار داشت: در این مدت بیشتر آموزش ها رو به سمت آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم در فضای مجازی بردیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام بیان داشت:  در شش ماهه اولسالجاری غیرعامل  بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ نفر از آموزش های همگانی هلال احمر استان بهره مند شدند.

وی به تاکید ریاست محترم جمعیت در خصوص گسترش و فعال نمودن خانه های هلال اشاره نمود و بیان داشتند قبلاً ۲۷ خانه هلال روستایی درسطح استان فعالیت داشتند که امسال و همزمان با هفته دولت ۱۸ خانه هلال جدید در مناطق روستایی استان افتتاح شدند.

وی ادامه داد: افراد در این خانه های هلال آموزش های امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات را فرا می گیرند تا در زمان حوادث و سوانح تا رسیدن نیروهای هلال احمر به خود ، خانواده و مردم روستا کمک کنند.

وی بیان کرد: در خانه‌های هلال روستایی کلاس‌های آموزش همگانی با تعداد هر کلاس ۱۰ نفر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در چهار رده سنی کودکان(۸ تا ۱۲ سال)، نوجوانان (۱۳ تا ۱۸سال)، جوانان( ۱۹ تا ۳۵ سال) و بزرگسالان (بالای ۳۶ سال) برگزار می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۶ هزار و ۴۴۸ نفر از شهروندان این استان از آموزش های همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بهره مند شدند.

علی اصغر علی اکبری بیان کرد: انتظار داریم تمام دستگاه های اجرایی استان پای کار بیایند و پرسنل خود را به هلال احمر معرفی کنند تا آموزش های همگانی امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات به منظور پیشگیری ،آگاه سازی و مقابله با حوادث و سوانح برای آنها برگزار کنیم.

علی اکبری در ادامه خاطر نشان کرد: انشالله با پایان یافتن کرونا جمعیت هلال احمر استان آمادگی دارد، مانور را در محل دستگاه های اجرایی برگزار کند.

وی تاکید کرد: هر گروه از مردم ، دستگاه ها ، NGOها و تشکل ها در صورت اعلام آمادگی کلاس های آموزش امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات توسط این جمعیت برای آنها برگزار نماییم.

در این جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی ضمن بیان نکته نظرات خویش از برگزاری دوره های آموزشی امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات، آمادگی خود را اعلام کردند.

کد خبر/۴۴۱۱۱