به گزارش راسان خبر؛ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: برنامه جنگل یاری مشارکتی “جنگلانه” امسال برای دومین بار در محل طرح جمآب شهرستان مهران استان ایلام  با مساحتی معادل ۸ هکتار برگزار شد. دراین برنامه مشارکتی که با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای سازمان‌های مردم نهاد اجرا شد اعضا اقدام […]

AT9A9066

به گزارش راسان خبر؛ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: برنامه جنگل یاری مشارکتی “جنگلانه” امسال برای دومین بار در محل طرح جمآب شهرستان مهران استان ایلام  با مساحتی معادل ۸ هکتار برگزار شد. دراین برنامه مشارکتی که با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای سازمان‌های مردم نهاد اجرا شد اعضا اقدام به کاشت تعداد ۱۲۰۰ نهال از گونه های بومی استان نمودند.

وی گفت: تا زمانی که مردم نسبت به یک موضوع احساس تعلق و مسئولیت نداشته باشند نمی توانیم انتظار داشته باشیم که دولت به تنهایی از عهده ی حفظ آن برآید. بر این اساس جنگلانه طراحی شده و امسال دومین سالی است که اجرا خواهد شد.

دکتر احمدی هدف از این طرح را فرهنگ‌سازی و آموزش مشارکتی، به تصویر کشیدن نقش و جایگاه واقعی مردم به‌ویژه جوامع محلی در تازه داشتن و نگهداری از رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی دانست وی اظهار داشت: این پروژه به‌طور کامل متکی به توان تشکل‌ها و سازمان‌های غیردولتی و جوامع محلی و علاقه‌مندان به طبیعت ‌می باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام  در پایان گفت: اجرای طرح جنگلانه در این سطح از مشارکت مردم شگفت انگیز بوده و حضور آحاد مردم از کودک، پیر، جوان، زن و مرد نشان از احساس مسئولیت و تعهد و درک بالای مردم نسبت به نقش و جایگاه خود برای کمک به دولت در حل آسیب‌ها و مشکلات وارده به جنگل‌ها و منابع طبیعی کشور است.