راسان خبر ایلام؛ خبر غیر مترقبه.،  ناگوار و دور از انتظار بود… کمتر کسی انتظار  شنیدن کلمه (تصویب نشد) از رسانه ها در مورد منطقه آزاد مهران را داشت. خبری که در ماههای اخیر و بخصوص پس از اربعین امسال  و قول نمایندگان و مسئولان کشوری و استانی ، همه مردم با قاطعیت امیدوار به […]

۱۹۲۳۰۳۹

راسان خبر ایلام؛ خبر غیر مترقبه.،  ناگوار و دور از انتظار بود… کمتر کسی انتظار  شنیدن کلمه (تصویب نشد) از رسانه ها در مورد منطقه آزاد مهران را داشت.
خبری که در ماههای اخیر و بخصوص پس از اربعین امسال  و قول نمایندگان و مسئولان کشوری و استانی ، همه مردم با قاطعیت امیدوار به تصویب آن درصحن علنی مجلسی بودند که رئیس آن  روز های قبل  مهمان همین مردم  رنج کشیده بود.
آری،  خبر ناگوار و دور از انتظار بود.  کمتر کسی انتظار این بی مهری را داشت. 
آری، بی مهری نمایندگان  مجلس  در حق ایلام و ایلامیان و مهران و مرزداران نه جای سخن داشت و  نه جای گلایه، 
نه اربعین  و مهمان نوازی و  استقبال و بدرقه  زوار  و نه هشت سال اسارت مهران ،  نه جنگ و شهادت و جانفشانی رزمندگان در گرمای طاقت فرسای تابستان  و نه مین  و مواد ناریه ای که هر سال دهها نفر از مردم ایلام را  قطع عضو می کند،  توانستند کاری از پیش  ببرند.  آری دل مردم  به  درد آمد  و حبس شهر مهران در دادگاه علنی مجلس تمدید شد.
نمایندگان مجلس با بی مهری کامل مهمان نوازی مردم ایلام را در بحث اربعین نادیده گرفتند و تصویب منطقه آزاد مهران را به بهانه افزایش بیکاری رد کردند.  آیا واقعا نمایندگان و سایر مسولان کشوری از وضعیت اقتصادی ضعیف مردم و بیکاری جوانان استان خبر نداشتند و یا  موضوعات دیگری در میان بوده است که جای سخن گفتن را نگذاشته است.
و البته در این بین اهمال نمایندگان استان در مجلس و خوش بینی  و پیشگویی غیر معقول آن ها  برای تصویب این طرح ،  در اذهان عمومی مردم استان جای تعحب دارد. آن ها در این مدت چه کرده اند و چه پاسخی برای مردم دارند. 
آنها در این مدت اکثرا به فکر  منافع شخصی برای انتخابات پیش رو بوده اند و کمتر به این مسئله توجه داشتهاند.
نمایندگان  در جای دیگر از سخنان خود زیر ساخت های استان را مناسب تصویب این منطقه ندانستند. البته از جهتی می شود در این مورد به آنان حق داد  . چون اگر نمایندگان و مسولانی  دلسوز  در استان وجود داشت، هزینه های نامعقول را صرف  آبادانی زیرساخت های مهران می کردند که امروز شاهد بی مهری  نمایندگان  مجلس  در حق مردم محروم و مظلوم ایلام نباشیم.
ما هیچوقت منکر این بحث نشده ایم که شور اربعین باید توسط شیعیان نمایان شود ولی آیا این حق مردم ایلام است که  چنین مظلومانه زیر شکنجه ی سخنان نمایندگان شانه کج کنند و حقی که  انتظار عامه مردم بود،  از آنان گرفته شود.
مردمی که با وجود فقر اقتصادی ،  نان شب خانواده ی خود را برای پذیرایی از زوار اربعین با آنان تقسیم  کردند. مردمانی که با شور و شوق بار دیگر به زائران ثابت کردند که  گر چه نام محرومیت بر پیشانی آنان حک شده است ولی هنوز هم خون مهمان نوازی در رگ هایشان جاریست.