یک کارشناس پوست و مو در گفتگو با  راسان خبر خوردن روزی حداقل یک خرمالو را عاملی برای داشتن موهای سالم و پرپشتی عنوان کرد. سلطانی ادامه داد: میوه خرمالو سرشار از ویتامینهای A ، B و C می‌باشد وبرای پوست و ناخن و موهای خشک و شکننده بسیار مفید است. همچنین خرمالو آنتی اکسیدان […]

download

یک کارشناس پوست و مو در گفتگو با  راسان خبر خوردن روزی حداقل یک خرمالو را عاملی برای داشتن موهای سالم و پرپشتی عنوان کرد.

سلطانی ادامه داد: میوه خرمالو سرشار از ویتامینهای A ، B و C می‌باشد وبرای پوست و ناخن و موهای خشک و شکننده بسیار مفید است.

همچنین خرمالو آنتی اکسیدان زیادی دارد و به همین دلیل، شما می توانید برای جوان سازی و شاداب سازی پوستتان، روزی نیم ساعت پوست خرمالو را روی صورتتان قرار دهید.

وی ادامه داد: این میوه کم کالری است و نیز چربی کمی دارد وحاوی ترکیبات مفیدی از قبیل فیتوکمیکال هایی چون فلاوونوئیدها و آنتی اکسیدان هایی چون کاتچین و گالوکاتچین و نیز ترکیبات ضدتورمی مهمی است.

کارشناس پوست و مو در پایان تصریح کرد:  خرمالو دارای مقادیر قابل توجهی ویتامین‌های B3 ،B2، B1 و C است، در ضمن این میوه مواد معدنی ضروری برای بدن مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر و پتاسیم و مقداری نیز سلولز دارد.