احسان جمشیدزاده، مدیرکل فنی و حرفه ای استان ایلام روز دوشنبه در گفتگو با راسان خبر گفت:  ۲ هزار کار آموز در ۲۲۵ حرفه فنی و حرفه ای در سطح استان مشغول به حرفه آموزی می باشند. وی افزود:در این برهه از زمان که با مشکلات بیکاری روبرو هستیم آموزشهای فنی و حرفه ای  باعث […]

احسان جمشیدزاده، مدیرکل فنی و حرفه ای استان ایلام روز دوشنبه در گفتگو با راسان خبر گفت:
 ۲ هزار کار آموز در ۲۲۵ حرفه فنی و حرفه ای در سطح استان مشغول به حرفه آموزی می باشند.
وی افزود:در این برهه از زمان که با مشکلات بیکاری روبرو هستیم آموزشهای فنی و حرفه ای  باعث کاهش سطح بیکاری، افزایش سلامت، بهداشت روانی و افزایش تولید و کسب کار می شود.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان ادامه داد: برای داشتن یک جامعه با توسعه و برخوردار نیازمند نیروی کار هستیم که این نیرو باید آموزشهای لازم را فرا گیرد.
وی بیان داشت: با توجه به نیاز بازار کار از جمله نیروی کار ماهر شرکت های پیمان کار ایجاد و راه اندازی دوره های پتروشیمی، نفت و گاز  در استان ضروری است.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در نظر دارد با راه اندازی دپارتمان نفت و گاز  با برنامه ریزی دقیق و نیاز سنجی کارشناسانه، نیروی متخصص این صنعت و تکنسین های ماهر را پرورش داده و روانه بازار کار کند.
جمشید زاده بیان داشت: قابلیتهای مورد درخواست پتروشیمی، نفت و گاز و استاندارد های مورد نیاز برای راه اندازی  دپارتمان صورت گرفته و تلاش می شود به زودی این مکان راه اندازی شود.