دل پیشه گفت: بیش از هزار نفر خدمتگزاران مردم در حوزه سلامت در ایام تردد زائران اربعین حسینی به آنان خدمت خواهند نمود.

ImageHandler

به گزارش راسان خبر؛  دکتر علی دل پیشه در رابطه با خدمات حوزه سلامت در ایام تردد زائران اظهار کرد: در قالب تیم های فوریت پزشکی در این ایام تعداد ۹ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۶۰ دستگاه آمبولانس سبک در تمامی جاده مواصلاتی و نقاط تردد زائران از نقطه صفر مرزی تا پایان حوزه استحفاظی استان ایلام را تحت پوشش خود قرار خواهند داد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه برای اولین بار در استان گیت های سلامت در پایانه مرزی مهران در ایام تردد زائران طراحی و به مرحله اجرا درآمده تصریح کرد: در این گیت ها که در نقطه صفر مرزی برپا شده اند، کارشناسان مبارزه با بیماری ها و پزشکان به غربالگری بیماران عفونی و تب دار می پردازند.

وی ادامه داد: اکیپ های بهداشت محیط نیز در روزهای تردد زائران اربعین حسینی با وظایفی شامل سرکشی از اماکن عرضه و توزیع مواد غذایی و نمونه گیری و کلرسنجی آب آشامیدنی سطح شهر مهران استقرار خواهند یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه اکیپ های مراقبت های سندرمیک در مرکز قرنطینه مهران مستقر شده اند، ابراز کرد: در این راستا در نقطه صفر مرزی تعداد ۲ درمانگاه سرپایی شبانه روزی در نقطه صفر مرزی با همکاری بسیج جامعه پزشکی و شهرداری تهران استقرار پیدا کرده اند.

وی در ادامه این مطلب گفت: همچنین ۲ بیمارستان صحرایی با همکاری ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل پایانه مرزی استقرار پیدا خواهند نمود و بیمارستان امام حسین(ع) شهر مهران نیز با امکانات تخصصی و نیروی انسانی مجرب آماده امدادرسانی به زائران بوده و بیمارستان های امام خمینی(ره) ایلام و امام علی(ع) سرابله نیز برای خدمات دهی به زائران در حال آماده باش خواهند بود.

دکتر دل پیشه خاطر نشان نمود: در این ایام همچنین مراقبت های خاص از اقشار خاص شامل سالمندان، مادران باردار و کودکان زیر ۵ سال توسط گروه بهداشت خانواده به عمل خواهد آمد و آموزش های مربوط به بهداشت فردی و گروهی برای مقابله با بیماری های واگیر خصوصاً وبا در اختیار زائران قرار می گیرد