اردشیر حاتمی رییس اتحادیه مشاورین املاک استان ایلام  روز دوشنبه در گفتگو با راسان خبر گفت: قراردادهای تنظیمی مشاورین املاک استان  اعم از خرید و فروش رهن و اجاره باید در سامانه املاک و مستقلات کشور ثبت و کد رهگیری تخصیص داده شود. وی افزود: قیمت مسکن مهر  از ابتدای سالجاری تاکنون صد درصد افزایش […]

اردشیر حاتمی رییس اتحادیه مشاورین املاک استان ایلام  روز دوشنبه در گفتگو با راسان خبر گفت: قراردادهای تنظیمی مشاورین املاک استان  اعم از خرید و فروش رهن و اجاره باید در سامانه املاک و مستقلات کشور ثبت و کد رهگیری تخصیص داده شود.
وی افزود: قیمت مسکن مهر  از ابتدای سالجاری تاکنون صد درصد افزایش داشته و این نشان از ورود دلالان به این عرصه است.
رییس اتحادیه مشاورین استان گفت: با توجه مصوبه هیات وزیران  در سال ۸۹ مبنی بر ساماندهی املاک و مستقلات در کشور و تخصیص کد رهگیری برای کلیه معاملات،  بندهایی از این قانون به دلیل عدم حمایت بخش هایی از بدنه دولت  از جمله امضای کارشناس فنی و حقوقی در ذیل تمامی قراردادهای تنظیمی توسظ مشور املاک رعایت نمی شود.
وی خاطرنشان کرد: در صورت اجرای  و رعایت این قانون دلال بازی‌ها در بازار زمین و مسکن به طور کلی از بین می‌رود.
وی تاکید کرد: چنانچه مشاورین املاک سطح استان قراردهای تنظیمی  را در سامانه املاک و مستقلات کشور ثبت  نکنند پروانه فعالیت انان ابطال خواهد شد.
وی اظهار داشت: قول نامه‌هایی که جدیدا طراحی شده تحویل مشاورین املاک داده شده که در سر برگ این قول نامه‌ها در یک طرف آرم قوه قضاییه، اداره ثبت اسناد و املاک و اداره امور سر دفتران و در طرف دیگر آرم سازمان بازرگانی مجمع امور صنفی و صنف املاک درج شده است و مردم نیز نباید خارج از این قول نامه‌ها برگه‌ دیگری را بپذیرند.
به گفته حاتمی ۶۵۰ واحد مشاور املاک دارای مجوز در شهرستان ایلام فعالیت می کنند.