محمد سعیدی‌کیا، رئیس بنیاد مستضعفان ظهر امروز در بدو ورود به ایلام در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام گفت: از ابتدای اجرای طرح بنیاد علوی از سال ۹۴ تاکنون ۱۱ هزار و ۱۰۰ سند به مردم ۱۷ استان کشور به‌صورت رایگان ارائه شده است. وی افزود: امروز طی مراسمی در روستای طاق گاورین چرداول […]

محمد سعیدی‌کیا، رئیس بنیاد مستضعفان ظهر امروز در بدو ورود به ایلام در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام گفت: از ابتدای اجرای طرح بنیاد علوی از سال ۹۴ تاکنون ۱۱ هزار و ۱۰۰ سند به مردم ۱۷ استان کشور به‌صورت رایگان ارائه شده است.

وی افزود: امروز طی مراسمی در روستای طاق گاورین چرداول ۷۰۰ سند علوی ارائه خواهد شد که ۱۷۰ مورد آن مربوط به استان کرمانشاه است.

رئیس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: تا پایان امسال ۱۲ هزار سند املاک علوی در کشور واگذار می‌شود.

وی بیان داشت: افرادی که منازل آنان فاقد سند و جزو املاک بنیاد است برای ثبت زمین به اداره کل اموال و املاک استان ایلام مراجعه کنند.

سعیدی‌کیا عنوان کرد: زمین‌های بنیاد علوی زمین‌هایی است که در دوره پهلوی اول و دوم از مالکان آن گرفته شده و به‌نام بنیاد پهلوی سند خورده بود. این زمین‌ها پس از انقلاب در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و با تاسیس بنیاد علوی به این بنیاد رسید.

لازم به ذکر است، تاکنون ۳ هزار و ۵۰۰ سند علوی در شهرستان‌های ایوان، چرداول و سیروان ارائه شده است.

گفتنی است، روستای طاق گاورین از توابع بخش مرکزی شهرستان چرداول در دهستان بیجنوند است که جمعیت آن ۶۰۰ نفر(۱۳۰ خانوار) است.