مراسم روز دانشجو در آستانه ۱۶ آذر و گرامیداشت یاد شهدای دانشجوی ۱۶ آذر  با حضور پروفسور رضا منصوري، معاون اسبق وزارت علوم، تحقيقات و فناوری در سالن آمفی تئاتر دانشگاه ایلام برگزار شد. به گزارش خبرنگار راسان خبر، رییس دانشگاه ایلام در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی و تبریک روز […]

DSC01158

مراسم روز دانشجو در آستانه ۱۶ آذر و گرامیداشت یاد شهدای دانشجوی ۱۶ آذر  با حضور پروفسور رضا منصوري، معاون اسبق وزارت علوم، تحقيقات و فناوری در سالن آمفی تئاتر دانشگاه ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرنگار راسان خبر، رییس دانشگاه ایلام در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی و تبریک روز دانشجو به همه ی دانشجویان گفت: شهدای  دانشجو با نثار خون خود و دفاع ازآرمان های انقلاب اسلامی، استکبار ستیزی را جاودانه کردند.

دکتر علی اکبری تصریح کرد: هیچ کس نمی تواند ادعا کند در مبارزات ملت ایران نقش دانشجویان کمرنگ بوده است  زیرا دانشجویان  اندیشه ورزانی هستند که بدون حضور آنان انقلاب پیروز نمی شد و حضور آنان بدون شک پیشرفت کشور را به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه بیان داشت:جنبش دانشجویی از دیرباز جنبشی آرمان گرا و آزاد منش  بوده است که نه ظلم بیرونی را پذیرفته اند و نه در مقابل ظلم درونی سکوت کرده اند.

وی  ادامه داد: به پاس این منش دانشگاه ایلام به دانشجویان  قول داد تک صدایی را در دانشگاه خاتمه دهد و بعد از یک سال این امر را محقق ساخت.

وی تصریح کرد: دانشگاه ایلام امروز میزبان دانشجویانی در دو سمت چپ و راست است، دانشجویانی که هم عملکرد دولت را نقد می کنند و هم با آرامش مناظره و تریبون آزاد برگزار می کنند و ما با محقق ساختن این وعده فضا را برای پیشرفت آنان فراهم ساختیم.

علی اکبری در پایان گفت: روز دانشجو  روز تاثیر گذار بر حیات ملت ایران است که باعث رشد نهضت ملی و پویایی دانش می شود.

در پایان این مراسم  دانشجویان برتر رشته های ورزشی، حفظ قران و ..تجلیل به عمل آمد.