به گزارش  خبرنگار راسان خبر؛ محمد رزم رییس کل دادگستری ایلام روز شنبه در نشست  شورای حفاظت از اراضی  ملی و منابع طبیعی استان گفت:  اکثر نقاط  استان مستعد آتش سوزی می باشد بنابراین حفظ منابع طبیعی و مراتع نیازمند مشارکت همگانی است. وی افزود: با توجه به اینکه حفاظت از اراضی ملی با همکاری […]

به گزارش  خبرنگار راسان خبر؛ محمد رزم رییس کل دادگستری ایلام روز شنبه در نشست  شورای حفاظت از اراضی  ملی و منابع طبیعی استان گفت:  اکثر نقاط  استان مستعد آتش سوزی می باشد بنابراین حفظ منابع طبیعی و مراتع نیازمند مشارکت همگانی است.
وی افزود: با توجه به اینکه حفاظت از اراضی ملی با همکاری دستگاهای مرتبط از جمله منابع  طبیعی، جهادکشاورزی و … به دادگستریایلام  واگذار شده است،  دستگاه قضایی استان با متخلفانی که درصدد نابودی طبیعت استان باشند برخورد جدی خواهد کرد.
رییس کل دادگستری استان ادامه داد: منابع طبیعی استان در راستای مقابله با ریزگردها اقدامات مناسبی در سطح اراضی ملی استان انجام داده که مهترین آن جنگل کاری در شهرستان های مهران، دهلران و  دره شهر است .
وی خاطر نشان کرد: در جهان سالانه بیش از ۸۰۰ هزار نفر بر اثر مشکلات تنفسی ناشی از وجود ریزگردها جان خود را از دست می دهند بنابراین حفاظت از طبیعت و مراتع امری مهم و ضروری است.
رزم بیان داشت: با توجه به اینکه  مقام معظم رهبری  مسائل زیست­‌محیطی را در اولویت و صدر مسائل کشور می‌­بینند توجه ویژه به این مقوله مهترین اولویت دستگاهای اجرایی استان ایلام باشد.
لازم به ذکر است؛ تشکیل  و معرفی اکیپ های چهار نفره اطفاء حریق از سوی دستگاه های اجرایی به منابع طبیعی، کمک به خرید وسایل پیشگیری از حریق توسط سازمان برنامه ریزی و بودجه و مدیریت بحران استان، تشکیل گروه های گشت و نظارت با عضویت دادستانی، نیروی  انتظامی و .. جهت بازرسی زمین هایی که تغییر کاربری داده و اراضی ملی را تصرف کرداند از  مهمترین مصوبات این نشست بود.