بدالله فرشادی رییس اتحادیه قنادان استان ایلام در گفتگو با راسان خبر  در ایلام گفت: با تصویب  سازمان کمیسیون نظارت استان نرخ زولبیا و بامیه  درچه یک ۱۷۰ هزار ریال و درجه دو ۱۶۰ هزار ریال  در ماه مبارک  رمضان  تعیین شد. وی افزود: با توجه به فرارسیدن ماه رمضان و افزایش تقاضا برای بامیه […]

بدالله فرشادی رییس اتحادیه قنادان استان ایلام در گفتگو با راسان خبر  در ایلام گفت: با تصویب  سازمان کمیسیون نظارت استان نرخ زولبیا و بامیه  درچه یک ۱۷۰ هزار ریال و درجه دو ۱۶۰ هزار ریال  در ماه مبارک  رمضان  تعیین شد.

وی افزود: با توجه به فرارسیدن ماه رمضان و افزایش تقاضا برای بامیه و زولبیا، ۱۱۰ تن شکر با نرخ تعادلی بین ۶۳ واحد صنفی شیرینی پزی سطح  استان توزیع خواهد شد.
رییس اتحادیه قنادان استان بیان داشت: هر کیلو شکر  با نرخ مصوب ۳ هزار تومان و ۷۰۰  تومان به هر میزانی که مورد نیاز واحد‌های قنادی عرضه خواهد شد.
وی ادامه داد:  با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و پیشنهاد اتحادیه به سازمان حمایت مبنی بر تغییر قیمت شیرینی ها نرخ جدید در ۶ ماهه دوم سالجاری اعلام خواهد شد.
به گفته فرشادی؛ ۶۳ کارگاه تولید زولبیا و بامیه و  ۱۷۰ قنادی، بستنی فروشی، شیرینی پزی و بژی برساق  در شهرستان ایلام فعال هستند.