علی پوراحمد، مدیرعامل آب منطقه‌ای ایلام روز شنبه در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام گفت: رودخانه کنجانچم هر ساله به دلیل طغیان خسارت سنگینی به اراضی مجاور خود وارد می‌کند که با تامین اعتبار، عملیات اجرایی و ساماندهی آن به زودی آغاز خواهد شد. وی افزود: سدهای مخزنی استان که نقش بی بدیلی در […]

علی پوراحمد، مدیرعامل آب منطقه‌ای ایلام روز شنبه در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام گفت: رودخانه کنجانچم هر ساله به دلیل طغیان خسارت سنگینی به اراضی مجاور خود وارد می‌کند که با تامین اعتبار، عملیات اجرایی و ساماندهی آن به زودی آغاز خواهد شد.

وی افزود: سدهای مخزنی استان که نقش بی بدیلی در مهار سیلاب‌های بی سابقه بهار امسال ایفا و از بروز خسارات جانی و مالی جلوگیری کردند، مجدداً پر و در حال سرریز شدن هستند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان تصریح کرد: با رها سازی آب از تخلیه کننده تحتانی مخازن سدها علاوه بر خارج کردن آب بی کیفیت در لایه‌های زیرین دریاچه سدها، ظرفیت لازم برای مهار سیلاب‌ها ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال آبی جاری آب مخزن سد ایلام به طور کامل عوض شده و از حیث کیفیت هم اکنون در بهترین شرایط کیفی سنوات اخیر قرار دارد.

به گفته پور احمد، حجم فعلی مخزن سد ایلام ۶۴ میلیون متر مکعب و در حال سرریز شدن است.