با گذشت نزدیک به ۴۰ روز از وقوع سیل در استان ایلام و وارد نمودن بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به زیر ساخت های استان هنوز بسیاری از اماکن های خسارت دیده در بلاتکلیفی به سر می برند و به دنبال راه حلی برای برطرف کردن این مشکل می باشند. باشگاه رزمی (میعاد) یکی […]

IMG-20151204-WA0003

با گذشت نزدیک به ۴۰ روز از وقوع سیل در استان ایلام و وارد نمودن بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به زیر ساخت های استان هنوز بسیاری از اماکن های خسارت دیده در بلاتکلیفی به سر می برند و به دنبال راه حلی برای برطرف کردن این مشکل می باشند. باشگاه رزمی (میعاد) یکی از موارد ی است که از این امر مستثنی نبوده و سردرگم یافتن جوابی از سوی مسوولین استان می باشد.

مسوول باشگاه رزمی میعاد با شرح  این حادثه  این  چنین می گوید؛

رضا شجاعی می گوید: متاسفانه آب گرفتگی باشگاه  زمانی صورت گرفت که ورزشکاران در حال  تمرین و آماده ساختن خود  برای حضور در مسابقات استانی بودند لذا با رخ دادن این حادثه باشگاه  در وضعیت بدی قرار گرفت و باید برای حل این موضوع چاره اندیشی می شد و در نهایت برای جلوگیری از تضعیفروحیه  ی ورزشکاران تمرینات در پارک های استان را به سالن  آب گرفته باشگاه ترجیح دادیم.

وی افزود؛ بعد از اعلام ستاد بحران استان مبنی بر پرداخت خسارت با اطلاع رسانی به اداره کل ورزش و جوانان استان کارشناسی جهت بررسی به باشگاه اعزام شد  و میزان خسارت را ثبت کرد، سپس پرونده جهت طی  کردن مراحل قانونی به فرمانداری ارجاع و قرار شد بعد از بررسی خسارت وارد شده، همانند سایر اماکن پرداخت شود، اما متاسفانه پرونده بعد از یک ماه عودت داده شده است و حل این مشکل را بر عهده اداره کل ورزش و جوانان واگذار شده است.

وی ادامه داد: پرداخت خسارت حق همه ی کسانی است که به نوعی به اماکن آنها خسارت وارد شده ولی نمی دانم چرا  دستگاه های اجرایی مربوطه به نوعی  تلاش می کند حل این موضوع را برای خود سخت کنند یا بهتر بگویم می خواهند این بار  را از روی دوش خود برداشته و بر دوش سازمانی دیگر واگذار کنند.

شجاعی گفت: این حادثه به بیشتر منازل خسارت وارد کرد حتی ۳ خانواده را داغدار نمود لذا مسولان استان باید سعی کنند حل این مسائل  را برا ی خود سخت نکنند و تلاش کنند خسارت وارد شده  به افراد واجد شرایط را پرداخت کنند.

*مکان های خصوصی از طریق بیمه  ادای خسارت کنند

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام در گفتگو با پایگاه خبری راسان خبر با بیان اینکه تسهیلات ارزان قیمت و وام های بلاعوض به خانواده هایی تعلق می گیرد که صدمه ی زیادی ناشی از وقوع سیل به منازل آن ها وارد شده است گفت:این کمک ها صرفا جهت تامین اسباب و اثاثیه منزل و جبران مقداری از خسارت به آن ها تعلق می گیرد لذا پس از برآورد نهایی خسارت در قالب وام به این عزیزان پرداخت می شود.

شهبازی در خصوص پرداخت خسارت به باشگاه های خصوصی گفت: تعیین برآورد خسارت به اماکن خصوصی و دولتی از طریق ادارات مربوطه صورت می گیرد لذا باشگاه های خصوصی  نیز باید از طریق اداره کل ورزش و جوانان نسبت به جبران خسارت اقدام کنند.

وی ادامه داد: تا جایی که بنده رصد می کنم جبران خسارت به مکان های خصوصی در قانون تعریف نشده است این افراد باید از طریق بیمه های مربوطه ادای خسارت نمایند. در صورتی که این امر محقق نشده باشد می توانند با مراجعه به ادارات مربوطه  این مشکل را پیگیری نمایند.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام در پایان عنوان کرد:  این حادثه جزء بلاهای طبیعی بوده و منازل یا افرادی که جزء خسارت دیده ها باشند حق دارند از این تسهیلات استفاده کنند و ما همواره  تلاش می کنیم تا با کارشناسی، خسارت وارد شده به مردم استان را جبران کنیم لذا مردم باید  صبر را پیشه کرده تا به  مشکلات رسیدگی شود.

*اداره کل ورزش و جوانان در ساعت اولیه حادثه نسبت به کارشناسی خسارت اقدام نموده است

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام در گفتگو با پایگاه خبری راسان خبر در خصوص صحبت های صورت گرفته از سوی مدیرکل بنیاد مسکن ایلام مبنی بر کارشناسی خسارت از سوی اداره کل ورزش و جوانان گفت:اداره کل در همان ساعات اولیه وقوع سیل از اماکن ورزشی استان بازدید کرد و بعد از کارشناسی خسارت به ۷باشگاه در استان را تایید و طی نامه ای این موارد به فرمانداری و اداره کل بنیاد مسکن اعلام شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۶ باشگاه در استان و باشگاه  دیگر  در شهرستان بدره می باشد،  که تلاش می کنیم پرداخت خسارت وارده شده به این اماکن را پیگیری کنیم لذا از  مسوولان باشگاه های خسارت دیده درخواست دارم  حل این مشکل را به اداره کل واگذار نمایند و با آرامش به فعالیت روزانه ی خود ادامه دهند.

حیدر زاده در خاتمه گفت: استان ایلام اولین استان و آخرین استانی نیست که از این چنین بلاهای طبیعی خسارت دیده است. اداره کل تلاش می کند با رایزنی با اداره کل بنیاد مسکن خسارت وارد شده به این باشگاه ها را جبران کند.