به گزارش خبرنگار راسان خبر در ایلام، محمد رزم رییس کل دادگستری استان ایلام ظهر یک شنبه در حاشیه افتتاح طرح مراقبت الکترونیکی در جمع خبرنگاران گفت:  نظارت الکترنیکی  نوعی کنترل متهمان و مجرمان است  که در آن فرد متهم با استفاده از سامانه الکترونیکی هوشمند مانند دستبند یا پابند هشدار دهنده در یک محدوده […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر در ایلام، محمد رزم رییس کل دادگستری استان ایلام ظهر یک شنبه در حاشیه افتتاح طرح مراقبت الکترونیکی در جمع خبرنگاران گفت:  نظارت الکترنیکی  نوعی کنترل متهمان و مجرمان است  که در آن فرد متهم با استفاده از سامانه الکترونیکی هوشمند مانند دستبند یا پابند هشدار دهنده در یک محدوده مشخص و محدود کنترل می شود.
وی افزود: با اجرای این طرح فرد از زندان آزاد می شود و در محدوده ای که قاضی رای می دهد محدود می شود
رییس کل دادگستری استان اظهار داشت: کاهش جمعیت کیفری زندانیان و استفاده حداقل از مجازات از  مطالبات مهم رهبری  است که همواره بر این امر مهم  تاکید فراوان دارد.
وی اضافه کرد: اجرای عدالت اجتماعی، کاهش آسیب های اجتماعی و  جمعیت کیفری، جایگزین کردن  مجازات ها به جای حبس، کنترل و نظارت زندانیان و احیای شخصیتی انسانی، کاهش هدفمند جمعیت کیفری ، ایجاد بهداشت روانی در میان مردم ، تسریع در روند رسیدگی پرونده ها و تکریم ارباب رجوع از مهم ترین اهداف این طرح دانست.
وی تصریح کرد: ماه مبارک  رمضان ماه صلح و سازش است و وظیفه مسوولان  در این ماه پرفضیلت دعوت  برادران و مومنان به صلح و سازش است.
رزم بیان داشت: کاهش جرم و جنایت و ورودی پرونده ها به  دادسراها و محاکم قضایی استان در  ماه مبارک  نشان از  آموزه های دینی و  تکریم کرامت انسانی از سوی قوه قضاییه است.
وی به نامگذاری سالجاری به نام تکریم ارباب رجوع از سوی قوه قضاییه اشاره کرد  و گفت:  همواره از مهمترین تاکیدات رییس قوه قضایی مردم داری مدیران قضایی  است و  رعایت این امر مهم را رضایت  مردم از  نظام  را تقویت خواهد کرد.
وی بیان داشت: بسیاری از  تحلیل گران سیاسی جهان،  قدرت ایران را  برخاسته از مردم  می دانند و حضور  ملت در تمامی عرصه های سیاسی ، اجتماعی و غیره این موضوع مهم را در جهان بیش از گذشته  آشکارتر  کرده است.
رییس کل دادگستری استان اضافه کرد:  ملاقات های مسوولان قضایی استان با  زندانیان سبب کاهش جمعیت کیفری شده و این موضوع در آزادسازی زندانیان و جلوگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه موثر است.
لازم به ذکر است، در راستای اجرای طرح مراقبت الکترونیکی از زندانیان،  امروز دو  زندانی با پابند الکترونیکی از زندان مرکزی ایلام آزاد شدند.