هادی شیرخانی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام گفت: اگر مردم استان در ساعات پیک از  ساعت  ۱۲ الی ۱۶ و ۲۰ تا ۲۴ از وسایل پرمصرف برقی  استفاده کنند با خاموشی مواجه خواهیم شد. وی افزود: در حال حاضر تمامی روستاهای استان ایلام از […]

هادی شیرخانی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام گفت: اگر مردم استان در ساعات پیک از  ساعت  ۱۲ الی ۱۶ و ۲۰ تا ۲۴ از وسایل پرمصرف برقی  استفاده کنند با خاموشی مواجه خواهیم شد.

وی افزود: در حال حاضر تمامی روستاهای استان ایلام از نعمت برق برخوردار هستند و حتی با تجهیز عشایر کوچ رو به پنل‌های خورشیدی قابل حمل از خدمات صنعت برق استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: برق مورد‌نیاز مشترکین از دستگاه‌های فوق توزیع تحت سرپرستی شرکت‌های برق منطقه‌ای با هماهنگی و پشتیبانی دفتر بازار به صورت روزانه و ساعتی نقدا خریداری می‌شود و پس از پرداخت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و همچنین کسر تلفات فنی و غیر فنی شبکه با نرخ تکلیفی و یارانه‌ای یک چهارم قیمت تمام شده به مشترکین باز فروش می‌شود.

وی بیان داشت: سهم برق آبی کشور ۱۰ درصد از کل برق تولیدی است، سال گذشته به علت کم آبی  ۵۰ درصد این میزان در مدار استان قرار گرفت و امسال کل این رقم خواهد بود و ۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات نیز اضافه خواهد شد.

شیرخانی تاکید کرد: با توجه به حجم افسار‌گسیخته مصرف برق، اگر در این شرایط خاموشی اعمال نشود نیروگاه‌ها و خطوط انتقال برق، خاموش می‌شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: مجموعه وزارت نیرو و صنعت برق کشور در نظر دارد با اجرای برنامه بزرگ ۰۹۸ در سال‌جاری بتوانند خاموشی‌های ناشی از عدم موازنه تولید و مصرف را در مشترکین خانگی به صفر برساند که این موضوع نیازمند همکاری مردم و عزم راسخ  مجموعه مدیران ارشد استان با مجموعه صنعت برق است.

به گفته شیرخانی تعداد کل مشترکین برق استان ۲۳۰ هزار نفر است که از این تعداد ۸۰ هزار آن مربوط به شهرستان ایلام است.