به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عموی، مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام  در بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و جمعی از مسئولان استانی از پالایشگاه گاز ایلام، افزود: با احداث و راه اندازی این فاز، خوراک دریافتی پالایشگاه از ۶٫۸ به ۱۰٫۲ میلیون مترمکعب افزایش می یابد […]

به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عموی، مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام  در بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و جمعی از مسئولان استانی از پالایشگاه گاز ایلام، افزود: با احداث و راه اندازی این فاز، خوراک دریافتی پالایشگاه از ۶٫۸ به ۱۰٫۲ میلیون مترمکعب افزایش می یابد و تولید محصولات پنجگانه به میزان ۵۰ درصد افزایش می‌یابد. 
وی با اشاره به اینکه در این شرکت، پنج محصول گاز شهری، اتان، گاز مایع خام، میعانات گازی و گوگرد تولید می‌شود،اظهار داشت: از این تعداد محصول تولیدی،سه محصول اتان، گاز مایع خام و میعانات گازی خوراک پتروشیمی ایلام می باشد که تا راه اندازی کامل این شرکت به سایر مبادی ارسال می شود. 
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۱٫۵ میلیارد متر مکعب گاز تصفیه شده به خط سراسری تزریق شده است، تصریح کرد: این مقدار گاز تصفیه شده مورد مصرف خانگی و صنعتی استان و دیگر استانهای همجوار قرار گرفته است.  
داری پور خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از ۱٫۵ میلیون بشکه میعانات گازی در این شرکت تصفیه و ۴۰ هزار تن LPG به پارس جنوبی ارسال شده است. 
وی با اشاره به اینکه از محل صادرات گوگرد بیش از سه میلیون دلار درآمد ارزی این شرکت برای کشور بوده است، افزود: در سال گذشته ۶۰ هزار تن گوگرد توسط این پالایشگاه تولید شده که ۳۰ هزار تن از آن مورد مصرف داخلی و مابقی صادر شده است. 
وی به اثر گذاری این شرکت در توسعه  و رونق اقتصادی منطقه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر برای قریب به یکهزار نفر در این واحد صنعتی به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.