به گزارش راسان خبر ؛ شاعر، مولوی‌شناس و محقق ادبیات عرفانی در همایش نقش بانوان در مسیر فردایی بهتر با تأسی از مقام شامخ بانوی کربلا زینب کبری (س) ب در تالار وحدت بهشهر با حضور جمع کثیری از بانوان شهرستان برگزار شد،  با اشاره به اینکه نباید بگذاریم نقش پول در خانواده‌ها پررنگ شود، […]

index.jpgghjg

به گزارش راسان خبر ؛ شاعر، مولوی‌شناس و محقق ادبیات عرفانی در همایش نقش بانوان در مسیر فردایی بهتر با تأسی از مقام شامخ بانوی کربلا زینب کبری (س) ب در تالار وحدت بهشهر با حضور جمع کثیری از بانوان شهرستان برگزار شد،  با اشاره به اینکه نباید بگذاریم نقش پول در خانواده‌ها پررنگ شود، گفت: امروز فرزندان طلاق مهمترین مشکل جامعه ایرانی هستند.

مهدیه الهی قمشه‌ای اظهارکرد: حضرت زینب (س) حسن ختام واقعه عاشورا را برعهده داشت و در حقیقت اگر این بانوی بزرگوار در واقعه کربلا حضور نداشتند ما امروز نمی دانستیم که در کربلا چه حوادثی رخ داده است.

وی افزود: در بحث نقش زن در اقتصاد و فرهنگ جامعه با نگاهی به همه جوامع بشری، خواهیم دید که یکی از ارکان اصلی اقتصاد جامعه بر محور وجود زن می چرخد و قطعا بانوی ایرانی نیز با فهم و درایت خود و ویژگی های خاصی که در تفکر زن ایرانی وجود دارد می تواند مسائل اقتصادی خانواده خود را مدیریت کند و در اقتصاد جامعه تأثیرگذار باشد.

الهی قمشه ای با بیان اینکه یکی از بزرگترین مشکلات جامعه بشری امروز مشکل خانواده است، افزود: باید همه تلاش کنیم تا این معضل برطرف شود زیرا هر چقدر خانواده هایی سعادتمندتر داشته باشیم جامعه بهتری نیز خواهیم داشت و یکی از عوامل موثر در فرهنگ سازی آموزش است که باید تمام سریال‌ها و فیلم ها در راستای حفظ کانون خانواده ساخته شود.

وی اظهار کرد: در قرآن و بسیاری از کتب هر جا صحبتی از مقام زن وجود دارد به جایگاه والا و متعالی زن اشاره شده است زیرا زن مظهر توانایی، زیبایی و مهربانی است و بسیاری از صفات حسنه خداوند در زن ها متجلی شده است.

این بانوی شاعر مولوی‌شناس با اشاره به ماجرای حضرت موسی و مادرش که به فرمان خداوند طفل کوچک خود را به رودخانه می اندازد، تأکید کرد: باید توکل و ایمان راسخ به امر الهی را از مادر حضرت موسی بیاموزیم.

وی افزود: زن مظهر نجابت و پاکی است و باید این صفات را از حضرت مریم (س) بیاموزیم و اگر در اسلام به زن ها سفارش می شود که خود را بپوشانند به این خاطر است که خداوند در استتار است و زن نیز مظهر تجلی خداوند است.

این بانوی ادیب اظهار کرد: بلیط عمر یک بار در اختیار هر انسانی قرار می گیرد و تکرار شدنی نیست پس نباید به خاطر مشکلات اقتصادی کانون یک خانواده از هم بپاشد؛ هر چند که نقش پول در اقتصاد و زندگی انکارناپذیر است؛ اما نباید بگذاریم که مال و ثروت نقش اصلی را در زندگی ایفا کند؛ زیرا ثروت نه اصل و نه فرع بلکه در حاشیه زندگی قرار دارد.

وی ادامه داد: بهترین هنر چگونه زیستن است و خداوند در مسیر زندگی الگوهای بسیاری را برای ما گذاشته است که سیره اهل بیت (ع) بهترین الگو برای سعادت بشر است و در سیره انبیاء و اولیای الهی بخصوص امام علی(ع) و حضرت فاطمه (س) ساده زیستی و بی نیازی را می توان دید.

الهی قمشه ای تصریح کرد: ازهم پاشیدن کانون خانواده ها موجب متزلزل شدن و هم گسیختگی جامعه می‌شود. پس باید زن ها و مردها اساس زندگی را بر محبت و عشق، آرامش و ساده زیستی قرار دهند تا علاوه بر حفظ خانواده، فرزندان سالمی را تربیت کنند و تحویل جامعه دهند زیرا یکی از بزرگترین مشکلات جامعه امروز فرزندان طلاق هستند. 

منبع؛ ایسنا