به گزارش راسان خبر؛ امیدعلی سبزی در نشست پشتیبانی سواد آموزی این شهرستان میزان باسوادی در جوامع را از عوامل توسعه یافتگی دانست و افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و تاسیس نهضت سواد آموزی به دستور بنیانگذار انقلاب، شاهد اقدام های خوب و موثری در زمینه باسوادی جامعه هستیم. وی گفت: برای تحقق […]

IMG_0024_23750

به گزارش راسان خبر؛ امیدعلی سبزی در نشست پشتیبانی سواد آموزی این شهرستان میزان باسوادی در جوامع را از عوامل توسعه یافتگی دانست و افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و تاسیس نهضت سواد آموزی به دستور بنیانگذار انقلاب، شاهد اقدام های خوب و موثری در زمینه باسوادی جامعه هستیم.
وی گفت: برای تحقق این مهم نهادهای حمایتی، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا باید اطلاع رسانی لازم را به جامعه هدف انجام دهند و در این خصوص احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.
وی بر ضرورت شناسایی افراد بی سواد و استفاده از ظرفیت نهادهای حمایتی، دستگاه های اجرایی، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و همکاری مردم برای ریشه کنی بی سوادی در شهرستان دهلران تاکید کرد.

رئیس آموزش و پرورش دهلران نیز دراین نشست از جذب و آموزش ۳۰۰ بی سواد واجد شرایط جذب کلاس های آموزشی خبر داد و گفت: این تعداد معادل ۷۵ درصد سهمیه ابلاغی شهرستان دهلران در سال ۹۴ است.

عبدالکریم محمدی اظهار کرد: سهم ابلاغی جذب و آموزش بی سوادان دهلران در سال جاری ۴۰۵ نفر است که تاکنون ۳۰۰ نفر تحت پوشش برنامه های آموزشی قرار گرفته اند.
وی افزود: امسال ۷۵ نفر در دوره سواد آموزی،۱۶۰ نفر در دوره انتقال و ۶۵ نفر نیز در دوره تحکیم سواد آموزی این شهرستان تحت پوشش قرار گرفته اند که ۴۵ نفر متشکل از ۳۵ زن و ۱۰ نفر مرد کار آموزش بی سوادان را بر عهده دارند.
محمدی تشکیل جلسات منظم شورای پشتیبانی شهرستان، استفاده از ظرفیت دهیاران و شوراها و تعامل با نهادهای حمایتی برای شناسایی بی سوادان را از جمله مهم ترین اقدامات برای ریشه کنی بی سوادی در این شهرستان دانست.