قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی ناجا در گفتگو با راسان خبر  در ایلام گفت: لازمه تحقق شعار سال جاری  «رونق تولید»، مقابله جدی با قاچاق است و مرزبانی برای جلوگیری از قاچاق کالا،احشام، انسان و…برنامه های مهمی در سال‌جاری اندیشیده است. وی افزود: در اربعین سال گذشته بیش از ۵۰  درصد زائربن از مرز مهران به […]

قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی ناجا در گفتگو با راسان خبر  در ایلام گفت: لازمه تحقق شعار سال جاری  «رونق تولید»، مقابله جدی با قاچاق است و مرزبانی برای جلوگیری از قاچاق کالا،احشام، انسان و…برنامه های مهمی در سال‌جاری اندیشیده است.
وی افزود: در اربعین سال گذشته بیش از ۵۰  درصد زائربن از مرز مهران به عتبات عالیات مشرف شده که پیش‌بینی می شود امسال این تعداد افزایش یابد.
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: هر گونه تردد غیر مجاز در مرز های کشور جرم است ، و اگر به مأموری تعرض شود مجرم شناخته شده و باید با  آنان برخورد شود.
وی ادامه داد: زیرساخت های  مرز خسروی برای تردد زائرین در  اربعین سالجاری  فراهم  است و تلاش می شود این مرز  امسال بازگشایی شود.
وی ادامه داد: به نظر بنده لغو روادید از سوی کشور عراق در جایگاه معنوی اربعین تاثیر  زیادی ندارد و مردم در ایام اربعین  این موضوع مهم را به خوبی نشان داده‌اند.
سردار رضایی بیان داست: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته  بین کشور ایران و عراق، اربعین امسال برای تسهیل در تردد زائرین برنامه هایی در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: سال های گذشته مرزبانان به امکانات الکترونیکی تجهیز شدند و اجرای این موضوع  در مدیرت مرزی بسیار تاثیر گذار بوده است.
 ایران یک هزار و ۶۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.