به گزارش راسان؛ غلامرضا اميدي اظهار كرد: مشمولان ماليات بر ارزش افزوده در پايان هر فصل يعني چهار بار در سال بايد اظهارنامه هاي مالياتي خود را تسليم اداره امور مالياتي كنند. وي با اشاره به اينكه بر اساس قانون، موديان نظام ماليات بر ارزش افزوده حداكثر ۱۵ روز پس از پايان هر فصل مهلت […]

۸۲۰۳۲۷۰۷-۷۰۶۴۶۷۲۹

به گزارش راسان؛ غلامرضا اميدي اظهار كرد: مشمولان ماليات بر ارزش افزوده در پايان هر فصل يعني چهار بار در سال بايد اظهارنامه هاي مالياتي خود را تسليم اداره امور مالياتي كنند.
وي با اشاره به اينكه بر اساس قانون، موديان نظام ماليات بر ارزش افزوده حداكثر ۱۵ روز پس از پايان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالياتي خود را تسليم كنند، افزود: دوره چهارم و پاياني هر سال بدليل تعطيلات نوروزي استثنا است و موديان تا ۳۱ فروردين سال بعد براي تسليم اظهارنامه مهلت دارند.
اميدي با تاكيد بر اينكه موديان ماليات بر ارزش افزوده اي كه اظهارنامه و اسناد و مدارك خود را تسليم نكنند، مشمول جرايم سنگين تا سه برابر اصل ماليات مي شوند، يادآور شد: موديان در صورت تسليم اظهارنامه در مهلت قانوني مشمول جرائم عدم تسليم اظهارنامه دوره چهارم نمي شوند.
مديركل امور مالياتي استان ايلام گفت: بر اساس قانون تنها چند گروه از مشاغل از جمله پيمانكاران، مشاوران املاك، رستوران ها، طلافروشان، شركت هاي كامپيوتري، فروشندگان آهن آلات و غيره مشمول ماليات بر ارزش افزوده هستند و ديگر مشاغل حق اضافه كردن ماليات بر ارزش افزوده به قيمت اجناس خود را ندارند.
اميدي خاطر نشان كرد: اين گروه از مشاغل نيز بايد در سامانه ثبت نام كرده و گواهينامه ماليات بر ارزش افزوده دريافت كنند تا بتوانند بعنوان مودي ماليات بر ارزش افزوده شناخته شوند.
وي اضافه كرد: كالاهاي اساسي در سبد خانوار مردم همچون آرد، نان، گوشت، برنج، روغن، شكر، پنير و شير از پرداخت ماليات بر ارزش افزوده معاف هستند.
وي با بيان اينكه ماليات بر ارزش افزوده بعنوان ماليات مصرف از مصرف كنندگان نهايي دريافت مي شود، افزود: موديان ماليات بر ارزش افزوده، ۹ درصد به قيمت اجناس خود افزوده و سپس آن را به صورت ماليات به دولت پرداخت مي كنند.
مديركل امور مالياتي گفت: تامين درآمدهاي پايدار و سالم براي دولت و شهرداري ها، ايجاد شفافيت اقتصادي، كاهش بار ماليات از توليد و درآمد و انتقال آن به سمت ماليات بر مصرف و حذف ماليات مضاعف از مهمترين اهداف اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده در كشور است.
سال ۹۳ در مجموع يك هزار و ۱۵۰ ميليارد ريال درآمد مالياتي شامل ماليات بر ارزش افزوده و ماليات مستقيم در استان ايلام وصول شد.

منبع: ایرنا