به گزارش راسان؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام در جلسه کمیته اطفاء حریق گفت: با توجه وضعیت مطلوب بارش های جوی و پوشش مرتعی و با شروع فصل گرما و حضور مردم و گردشگران در عرصه های طبیعی احتمال آتش سوزی در این عرصه ها افزایش قابل توجه ای می یابد. وی با اشاره […]

DSC02594

به گزارش راسان؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام در جلسه کمیته اطفاء حریق گفت: با توجه وضعیت مطلوب بارش های جوی و پوشش مرتعی و با شروع فصل گرما و حضور مردم و گردشگران در عرصه های طبیعی احتمال آتش سوزی در این عرصه ها افزایش قابل توجه ای می یابد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته تعداد ۳۵ مورد آتش سوزی در ایلام رخ داده است اعلام نمود: این تعداد آتش سوزی باعث وارد شدن خسارت به زیستگاهها و عرصه های طبیعی مناطق حفاظت شده استان گردیده است.

“سلیمان نژاد” در ادامه هدف از برگزاری این جلسه را ایجاد آمادگی بین سازمان های مردم نهاد محیط زیستی و دستگاه های اجرایی مرتبط با محیط زیست برای پیشگیری و اطفاء حریق در مناطق حفاظت شده و عرصه های طبیعی در سال جاری بر شمرد.

وی اظهار داشت: تشکیل کمیته اطفاء حریق با موضوع پیشگیری و اطفاء حریق در عرصه های طبیعی، تأمین و تجهیز یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان هابه لوازم و ادوات اطفاء حریق، استقرار دیده بان در منطقه، ایجاد آتشبرها ، برقراری کشیک شبانه روزی اطفاء حریق در مناطق و عرصه های طبیعی،امداد و نجات و تأمین فوریتهای پزشکی توسط دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر از جمله اقدامات در حال انجام در این زمینه می باشد.