به گزارش خبرنگار راسان خبر در  ایلام، سرهنگ پاسدار محمد رضا شرفبیانی مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان روز شنبه در نشست رسانه، دفاع مقدس و مقاومت اظهار داشت: جمع آوری اسناد دفاع مقدس رزمندگان استان در دوران جنگ تحمیلی از سال ها پیش آغاز و همچنان ادامه دارد. وی افزود:  تاکنون […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر در  ایلام، سرهنگ پاسدار محمد رضا شرفبیانی مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان روز شنبه در نشست رسانه، دفاع مقدس و مقاومت اظهار داشت: جمع آوری اسناد دفاع مقدس رزمندگان استان در دوران جنگ تحمیلی از سال ها پیش آغاز و همچنان ادامه دارد.
وی افزود:  تاکنون ۷۰ هزار سند مرتبط با دفاع مقدس در ایلام جمع آوری شده است.
مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان با بیان اینکه بیش از ۵۰ یادمان شهدای گمنام در ایلام وجود دارد گفت:  تلاش می‌شود که با برنامه‌ریزی صحیح و ایجاد یادمان‌های دفاع مقدس، نقش مردم ایلام در ۸ سال جنگ تحمیلی به‌خوبی تبیین و معرفی شود.
وی تاکید کرد: رسانه ها نقش بسزایی در پیام رسانی ارزش های دفاع مقدس داشته بنابراین  باید به این نکته توجه شود که یکی از اساسی ترین ارتباط انسانی در دفاع مقدس حضور خبرنگاران  بود که با فداکاری در این عرصه نقش مهمی ایفا کرده آمد.
شرفبیانی با بیان اینکه رسانه ها سرمایه اجتماعی خود را از جنگ تحمیلی دارند اظهار داشت: با توجه به رسالت حفظ آثار استان تاکنون ۳۰۰ جلد کتاب مرتبط با دفاع مقدس در استان برنامه‌ریزی شده است که ۲۰۰ جلد آن مربوط به قبل سال ۹۵ است.
وی تصریح کرد: هفته گذشته از  پایگاه اطلاع‌رسانی زندگی نامه، وصیت نامه و … ۳۰ فرمانده شهید ایلام رونمایی شده است.
مدیرکل صدا و سیمای استان ایلام نیز در این نشست گفت:  در شرایط کنونی نقش رسانه ها در زندگی مردم دارند و نقش انان در پیروزی یا شکست جنگ بسیار تاثیر گذار است.
بازوند  افزود:  یکی از ابزارهای مهم اطلاع رسانی و مقابله با دشمن در جنگ های سخت و نرم وجود رسانه است و رسانه ها از نظر مکان استقرار و تجهیزات باید به گونه ای باشند که در موقع بحران بتوانند نقش آفرینی کنند.