به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ ناصری مدیر تعاون روستایی استان ایلام  روز یک شنبه در جمع خبرنگاران: با توجه به شروع فصل برداشت محصول کلزا عملیات خرید این محصول توسط شبکه تحت پوشش این مدیریت آغاز شده و پیش بینی می شود تا ۱۵ خرداد عملیات خرید دانه روغنی کلزا در سطح استان ادامه داشته […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ ناصری مدیر تعاون روستایی استان ایلام  روز یک شنبه در جمع خبرنگاران: با توجه به شروع فصل برداشت محصول کلزا عملیات خرید این محصول توسط شبکه تحت پوشش این مدیریت آغاز شده و پیش بینی می شود تا ۱۵ خرداد عملیات خرید دانه روغنی کلزا در سطح استان ادامه داشته باشد.
وی افزود: در همین راستا تعداد ۸ مرکز خرید در شهرستانهای دهلران، مهران، دره شهر، ایوان و چرداول فعالیت خود را آغاز کرده  و آمادگی لازم را جهت تحویل محصول کلزا از کشاورزان را دارند. که تاکنون بیش از ۱۸ هزار تن کلزا از کشاورزان خریداری شده است.
 ناصری تصریح کرد: با توجه به توافق صورت گرفته با شرکت غله استان همزمان عملیات حمل بلافاصله بعد از خرید به استان های همجوار که دارای کارخانجات روغن کشی می باشند آغاز گردیده و بهای کلزای خریداری شده در کوتاهترین زمان ممکن به کشاورزان عزیز پرداخت گردیده است.
وی  اضافه کرد: هیچ گونه نگرانی بابت خرید کلزا از کلزا کاران استان وجود ندارد و مراکز خرید تحت پوشش این مدیریت بصورت تمام وقت تا پایان فصل برداشت آمادگی تحویل محصول از کشاورزان را دارند.
سطح زیر کشت دانه روغنی کلزا در استان ایلام ۱۰هزار و پانصد هکتار می باشد که پیش بینی می شود بیش از ۲۰ هزار تن دانه روغنی کلزا برداشت گردد که این مقدار نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش را نشان می دهد.