بیرنوندی گفت: آب آشامیدنی این استان هیچ‎گونه مشکل آلودگی ندارد و همشهریان عزیز نگرانی خاصی از بابت آب مصرف شرب نداشته باشند.

۱۳۹۵۱۳۰-۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳

به گزارش راسان؛ بیرنوندی اظهار کرد: خوشبختانه با وجود بارش های شدید و سیلابی هفته جاری، جز در مواردی محدود هیچ گونه مشکلی برای شبکه آب مشترکان شرکت آبفای استان رخ نداد.

وی با اشاره به اینکه احتمال آلودگی آب در اثر بار‌‌ندگی‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سیل آسا وجود دارد، افزود: در جریان سیل اخیر هفته گذشته در سطح استان بجز کدر و گل آلود شدن لوله آب شهر دهلران و لومار از توابع شهرستان سیروان(شکستگی لوله) که آن هم فورا برطرف شد هیچ موردی از آلودگی آب شرب استان گزارش نشده است.

مدیر عامل شرکت آبفای ایلام یادآور شد: آب شرب استان از نظر بهداشتی هیچ گونه مشکلی ندارد و در صورت کدر بودن آب شهروندان حتما با بهداشت استان تماس بگیرند تا کارشناسان آب را آزمایش کنند.

مهندس بیرنوندی تاکید کرد: دغدغه جدی وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب ایلام مبنی بر اولویت کیفیت آب شرب و بهداشتی مردم است ضمن اینکه هیچگونه آبی از هر منبع قابل استحصال قبل از حصول اطمینان و رعایت ضوابط استاندارد و لحاظ شرایط کیفی وارد شبکه توزیع نمی شود.

وی گفت: آزمایشگاه کنترل کیفی آب شرکت آبفای استان با برنامهریزیهایی که داشته بهصورت مستمر و کیفیت تراز آب منطقه را مورد آزمایش و بررسی قرار میدهد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام افزود: سالانه نمونه برداری و آزمایش های مختلف میکروبی توسط مرکز بهداشت استان و نیز شرکت آب و فاضلاب از منابع تامین آب شرب استان انجام و سلامت کیفی آب مورد بررسی و تایید قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: نتایج و تحلیل آزمون های مداوم نشان دهنده مطلوبیت حدود ۹۷ درصدی آب شرب بوده و این در حالیست که شرایط ایده آل از نظر سازمان بهداشت جهانی ۹۹ درصد و شرایط خوب ۹۵ درصد است.

بیرانوند با ذکر این نکته که آب شرب تمامی مناطق شهری استان هیچ مشکلی ندارد و از مطلوبیت کامل برخوردار است، گفت: گواهی ها و اعلام های رسمی مرکز بهداشت استان بعنوان متولی ذیصلاح جهت قضاوت درخصوص کیفیت آب موید این موضوع بوده که آشامیدنی شهر ایلام از هر لحاظ سالم و از مطلوبیت کامل برخوردار می باشد.