عزیز قیصوری، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران ایلام  در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام، گفت: هم اکنون مرغ کشتار روز در استان ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و حتی در بعضی مناطق زیر این قیمت عرضه خواهد شد. وی افزود: تعارض بین قیمت مرغ اعلام شده از سوی دولت و بهای تمام شده برای مرغداران […]

عزیز قیصوری، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران ایلام  در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام، گفت: هم اکنون مرغ کشتار روز در استان ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و حتی در بعضی مناطق زیر این قیمت عرضه خواهد شد.

وی افزود: تعارض بین قیمت مرغ اعلام شده از سوی دولت و بهای تمام شده برای مرغداران در روزهای گذشته  سبب  عدم فروش مرغ به کشتارگاه به قیمت مصوب شد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران ایلام گفت: با توجه به شرایط پایدار تولید و توزیع مرغ، خرید از مرغداران زیر قیمت مصوب بازار ظلم به رونق تولید است.

قیصوری ادامه داد: کمبود عرضه مرغ اخیر در سطح استان فقط مختص ایلام نبود و مکانیزم عرضه و تقاضا سبب کاهش قیمت مرغ در بازار شد.

وی خاطرنشان کرد: با تامین نهاده و کنترل قیمت جوجه و سایر عوامل تولید در سال رونق تولید شاهد آرامش در بازار این کالای استراتژیک باشیم.

قیصوری تاکید کرد: در صورت حمایت علاوه بر تامین نیاز استان ظرفیت صادرات مرغ به کشور عراق نیز فراهم است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران استان، میانگین توزیع مرغ در سطح استان روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ تن عنوان کرد و گفت: استان ایلام دارای ۴۰۰ واحد مرغداری است و حدود ۲ هزار نفر به صورت مستقیم در صنعت مرغداری ایلام فعال هستند.