به گزارش راسان خبر ، زهرا بیگدلی، مسئول واحد خواهران ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، در گردهمایی مدیران و رابطین خواهر اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان، اظهار کرد: ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور برای فعالیت‌های کانون‌ها در سطح کشور برنامه‌ریزی گسترده‌ای دارد.  وی، بابیان اینکه دلیل راه‌اندازی کانون‌های و مأموریت‌های اولیه […]

۳۲۳۶۲۴_orig

به گزارش راسان خبر ، زهرا بیگدلی، مسئول واحد خواهران ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، در گردهمایی مدیران و رابطین خواهر اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان، اظهار کرد: ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور برای فعالیت‌های کانون‌ها در سطح کشور برنامه‌ریزی گسترده‌ای دارد.

 وی، بابیان اینکه دلیل راه‌اندازی کانون‌های و مأموریت‌های اولیه کانون‌ها جذب جوانان به مساجد است، یادآور شد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بر اساس مصوبه ٣٠٢ شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال  ١٣٧١  تأسیس شد که یک حرکت فرهنگی مناسب  در سطح مساجد بوده است.

 مسئول واحد خواهران ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، ابراز کرد: در سال‌های ابتدایی تشکیل کانون‌های مساجد، یک حرکت کمیتی و کیفی با زحمات  همه دست‌اندرکاران به‌ویژه حضرت حجت‌الاسلام سلیمانی دبیر ستاد عالی موردتوجه قرار گرفت که در حال حاضر ٢١ هزار کانون در سطح کشور تأسیس‌شده است.

 بیگدلی، یادآور شد: در ابتدا کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فعالیت‌های عمومی با حضور خواهران و برداران برگزار می‌کردند که این روند تا سال ٩٢ ادامه داشت و در این سال با استقبال بانوان از فعالیت کانون‌ها، شاهد رشد بسیار خوبی در زمینه فعالیت خواهران در این مجموعه بوده‌ایم.

 وی، ابراز کرد: حضور خواهران و برداران در کانون‌های فرهنگی و هنری که موجب ثمربخشی فعالیت‌ها و برنامه‌های ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری می‌شود به اعتقاد بنده بدون فعالیت و حضور جوانان و نوجوانان در کانون‌های مساجد که بسیار چشم‌گیر است، هیچ گزارش کاری در به صفحه پروژکتور منتقل نخواهد داشت و مساجد رونق نخواهند داشت.

 مسئول واحد خواهران ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، گفت: مسجد برای فعالیت‌های اجتماعی زنان مکان بسیار خوبی و با تلاش همه همکاران در ستاد عالی امروز، مسجد به‌عنوان مأمن و پایگاه فعالیت‌های اجتماعی خواهران و بانوان انتخاب‌شده و بسیاری از بانوان تحصیل‌کرده با بصیرت در مسجد به‌عنوان مرکز فعالیت‌های اجتماعی حضور می‌یابند.

 بیگدلی، افزود: ما در استان‌های مختلف شاهد حضور پررنگ و با بصیرت خواهران تحصیل‌کرده برای فعالیت‌های اجتماعی بوده‌ایم و در حال حاضر، شرایط جامعه اقتضا می‌کند که خواهران در زمینه‌های مختلف اجتماعی حضورداشته باشند و این زمینه به برکت نظام مقدس اسلامی به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی برای زنان فراهم‌شده است.

 مسئول امور بانوان ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، با اشاره به اهمیت کار گروهی و شبکه‌ای، ابراز کرد: حضور در مساجد، موجب جا ماندن از بسیاری از فعالیت‌ها نمی‌شود و بسیاری از بانوان بخشی از فعالیت‌های خود را وقف مسجد کرده‌اند.

 وی، بابیان اینکه کار گروهی باید دارای اهداف معدد، مشخص و دارای حد و حدود باشد، تصریح کرد: در شبکه‌سازی لازم است که هدف و چشم‌انداز لازم تعریف و سیاست‌گذاری و  برنامه‌ریزی شود که  شرایط مطلوب چیست و راهه‌ای رسیدن به شرایط مطلوب نیز ارزیابی گردد.

 بیگدلی، در پایان بابیان اینکه  باید ظرفیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شناخته شود، خاطرنشان کرد: بانوان وزنان جامعه اسلامی دارای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه‌ای هستند که کانون‌های فرهنگی و هنری می‌تواند زمینه و بستر لازم را برای شکوفایی این ظرفیت‌ها با بهره‌گیری از فضای معنوی مساجد فراهم کند.

 گفتنی است، در این گردهمایی، کلیپی از فعالیت‌های  صورت گرفته در واحد خواهران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام به نمایش گذاشته شد.

 در پایان این مراسم از تعداد ٢٠ نفر از  مسئولان و رابطین خواهر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام با حضور مسئولان فرهنگی و هنری استان تجلیل شد.