به گزارش راسان خبر؛ حسین ذوالفقاری در دیدار با معاون استانداری استان واسط عراق با تشریح این خبر گفت: برای انتقال زائران اربعین از مرز مهران به کربلا بتدریج یک هزار دستگاه اتوبوس وارد کشور عراق می شود. وی اظهار کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین مربوط به جهان اسلام است و کنگره عظیم اربعین موجب اتحاد […]

۸۷۷۷۴

به گزارش راسان خبر؛ حسین ذوالفقاری در دیدار با معاون استانداری استان واسط عراق با تشریح این خبر گفت: برای انتقال زائران اربعین از مرز مهران به کربلا بتدریج یک هزار دستگاه اتوبوس وارد کشور عراق می شود.
وی اظهار کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین مربوط به جهان اسلام است و کنگره عظیم اربعین موجب اتحاد جهان اسلام با یکدیگر می شود.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه نیروهای کشور عراق و ماموران ایرانی در همه بخش ها با عشق در خدمت زائران هستند، افزود: هرگونه کمکی که برای تسهیل در تردد زائران در کشور عراق نیاز باشد به آن کشور منتقل خواهد شد.
معاون استاندار استان واسط عراق نیز در این دیدار از راه اندازی پایانه جدید شهابی برای تسهیل در تبادلات تجاری و تردد زائران بین استان های ایلام و واسط عراق خبر داد و گفت: افتخار می کنیم که پول این دو کشور مسلمان به جیب غربی ها نمی رود و بین دو کشور رد و بدل می شود.
مازون کندوح با تایید ورود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس جمهوری اسلامی ایران به مرز زرباطیه عراق برای انتقال زائران به کربلا یادآور شد: ما از ورود خودروهای ایرانی برای جابجایی زائران استقبال می کنیم.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور عصر چهارشنبه وارد پایانه مرزی مهران شد و از وضعیت تردد زائران در مرز دو کشور بازدید کرد.
مرز بین المللی مهران بدلیل کوتاهی مسافت و برخورداری از امنیت کامل یکی از کانون های پر تردد ورود و خروج زوار عتبات عالیات بشمار می رود بطوریکه در ایام منتهی به اربعین حسینی سال گذشته بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر از این مرز تردد کردند.