به گزارش خبرنگار راسان خبر؛دکتر “ایرج حریرچی” معاون کلی وزارت بهداشت عصر چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: سال‌هایی که تورم بالا است و مردم قدرت خرید کمتری دارند، مجبور می‌شوند عمده هزینه‌ها را به غذا و مسکن اختصاص دهند و از هزینه‌های دیگر مانند بهداشت […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛دکتر “ایرج حریرچی” معاون کلی وزارت بهداشت عصر چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: سال‌هایی که تورم بالا است و مردم قدرت خرید کمتری دارند، مجبور می‌شوند عمده هزینه‌ها را به غذا و مسکن اختصاص دهند و از هزینه‌های دیگر مانند بهداشت و درمان بکاهند بنابراین مهم‌ترین برنامه ما امسال این است که دارو و تجهیزات بیماران خاص را به گونه‌ای تأمین کنیم که مردم کمتر با فشار مالی مواجه شوند.
وی تاکید کرد: با وجود پزشکان متخصص در استان ایلام نباید بیماران این ستان برای درمان به استان های همجوار مراجعه کنند که باید مسوولان علوم پزشکی باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.
معاون کلی وزارت بهداشت اظهار داشت: تکمیل و افتتاح  بیمارستان ۳۷۶ تخت خوابی دانشگاه علوم پزشکی ایلام مشکلات حوزه درمان را بدون شک برطرف خواهد کرد.
وی تاکید کرد: اقشار ضعیف جامعه در شرایط سخت اقتصادی  کنونی، نیازمند  توجه ویژه مسوولان حوزه پزشکی در بحث درمان می باشند و باید به این مقوله توجه ویژه داشت.
وی ادامه داد: با اجرای کامل طرح تحول سلامت هزینه های سلامت در کشور باید روز به روز کاهش یابد تا دسترسی مردم به بهداشت و درمان بیشتر شود.
حریرچی یادآور شد:  سال ۹۱ با وجود تحریم ها  رشد اقتصادی منفی  ۶و نیم درصد شد که امسال با تورم بالا پیش بینی می شود این رقم افزایش یابد.
وی ادامه داشت: اقتصاد سخت کنونی، مردم  را در بحث بهداشت و درمان  با مشکل مواجه خواهد کرد و وظیفه ما مسوولان  خدمت بیشتر نسبت به سال های گذشته است.
وی تاکید کرد:

خاطرنشان کرد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی ایلام مسئول بهداشت و درمان استان برای تک تک مردم است و باید پاسخگو همه باشد.
معاون کلی وزارت بهداشت خاطر نشان کر:  باید کاری کرد که هیچ سرپرست خانواده ای در این استان به دلیل بالابودن هزینه های سلامت، نباید شرمنده نشود و هزینه های کمر شکن و فقرزا را به حداقل برسانیم.
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام نیز در این آیین گفت: در نظام جمهوری اسلامی پست‌ها و جایگاه‌های مدیریتی بار معنایی زیادی دارد و نوع رویکردها نسبت به این موضوع نیز متفاوت است.
وی افزود: هیچ کاری ارزشمند تراز خدمت پزشک به مردم نیست و اگر در این راستا  به مردم توجه  شود  در زندگی کنونی و آیندگان آنان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
محمد نوذری بیان داشت: مدیرن حوزه پزشکی استان  مسایل اجتماعی مرتبط با حوزه درمان را به جد پیگیری کنند و در راستای حل مشکلات موجود تلاش کنند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری استان خاطر نشان کرد: برگزاری جلسات تودیع و معارفه‌ در واقع مدیر یا مسوول، مسوولیت سنگین خود را به شخص دیگری می‌سپارد بنابراین  مردم‌داری و اخلاق مداری در رأس برنامه‌های مدیریت این مسوولان قرار گیرد.
در پایان این آیین، محمد کریمیان به عنوان رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام معرفی و از خدمات دکتر همتی رییس پیشین این دانشگاه قدردانی شد.