عبدالله فرشادی رییس اتحادیه قنادان استان ایلام در گفتگو با راسان خبر  در ایلام گفت: علیرغم نرخ پیشنهادی اتحادیه تاکنون نرخ زولبیا و بامیه درجه یک و دو برای ماه مبارک رمضان از سوی سازمان کمیسیون نظارت استان  تعیین و مصوب نشده است. وی افزود:  با توجه به گرانی تمامی اقلام خوراکی ما تمایلی به […]

عبدالله فرشادی رییس اتحادیه قنادان استان ایلام در گفتگو با راسان خبر  در ایلام گفت: علیرغم نرخ پیشنهادی اتحادیه تاکنون نرخ زولبیا و بامیه درجه یک و دو برای ماه مبارک رمضان از سوی سازمان کمیسیون نظارت استان  تعیین و مصوب نشده است.
وی افزود:  با توجه به گرانی تمامی اقلام خوراکی ما تمایلی به افزایش قیمت نداشتیم و تلاش می شود  نرخ زولبیا بامیه امسال به گونه‌ای باشد تا همه مردم بتوانند از آن استفاده کنند.
رییس اتحادیه قنادان استان اظهار داشت:  سال گذشته قیمت هرکیلوگرم زولبیا و بامیه درجه یک ۱۴۰ هزار ریال هزار و درجه دو ۱۳۰  هزار ریال بوده است.
وی  بیان داشت:  ۶۳ کارگاه تولید زولبیا و بامیه و  ۱۷۰ قنادی، بستنی فروشی، شیرینی پزی و بژی برساق  در شهرستان ایلام فعال هستند.
فرشادی خاطرنشان کرد:  افزایش قیمت مواد اولیه و مشکلات قنادان ازجمله گرانی قیمت شکر، آرد، آب، برق و غیره سبب تعطیلی ۲۷   قنادی‌ در استان شد.
بر اساس تصمیم اتحادیه قنادان کشور، نرخ هر کیلوگرم زولبیا و بامیه درجه یک در ماه مبارک رمضان امسال  ۲۰ هزار تومان تعیین شده است.