به گزارش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نیروهای قرارداد موقت این وزارت خانه بیش از ۳۴ هزار نفر هستند. این نیروها بیش از ۱۰ سال کار کرده‌اند اما بر اساس ابلاغیه وزیر نفت در […]

به گزارش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نیروهای قرارداد موقت این وزارت خانه بیش از ۳۴ هزار نفر هستند. این نیروها بیش از ۱۰ سال کار کرده‌اند اما بر اساس ابلاغیه وزیر نفت در سال ۱۳۹۷ از قانون کار جدا شده و به قانون وزارت خانه ملحق شدند، نتیجه این انفکاک چیزی جز گرفتار شدن در برزخ بلاتکلیفی نیست.

وی افزود: هر گاه بحث عیدی، رتبه بندی یا بازنشستگی پیش از موعد می‌شود، این کارکنان مشمول قانون کار نمی‌شوند. این کارکنان در بازی بین قانون کار و قانون وزارت خانه گرفتار شده‌اند. زمانی که بحث استفاده از مزایای وزارت نفت مثل استفاده از حق تخصص، حق مدرک و حق شغل می‌شود؛ مثل کارگر با آنها برخورد می‌کنند.

نماینده مردم ایلام در ادامه از وزیر نفت خواست که به وضعیت کارکنان قرارداد موقت وزارت نفت، رسیدگی و دستورات لازم را صادر کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به وزیر آموزش پرورش گفت: کارکنان پاره وقت کانون پرورش در وضعیت نابسامانی به سر می‌برند باید هر چه سریع‌تر وضعیت آنها را تغییر داد.

کد خبر/۴۸۸۷۴