به گزارش خبرنگار راسان خبر از ایلام، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان ایلام، در جمع پرسنل انتظامی شهرستان ایوان ضمن تشکر از زحمات شبانه_ روزی پلیس جهت برقرای امنیت برای مردم، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم در حوزه استقلال و امنیت یک جامعه نیروی انتظامی است لذا این مجموعه وظیفه دارد نظم و […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر از ایلام، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان ایلام، در جمع پرسنل انتظامی شهرستان ایوان ضمن تشکر از زحمات شبانه_ روزی پلیس جهت برقرای امنیت برای مردم، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم در حوزه استقلال و امنیت یک جامعه نیروی انتظامی است لذا این مجموعه وظیفه دارد نظم و امنیت جامعه را حفظ کند تا در کنار دیگر بخش ها اهداف کلان و اصلی جامعه محقق شود.

عباس گوهری با بیان اینکه امنیت زیربنای توسعه همه جانبه یک جامعه محسوب می شود افزود: نیروی انتظامی حافظ رکن اصلی جامعه یعنی امنیت و آرامش است.

وی با تاکید بر اینکه پلیس بخش سازمان یافته ای از یک جامعه محسوب میشود که در راستای حفاظت از امنیت عمل میکند یادآور شد: مهمترین دغدغه هر انسان آرامش و آسایش است و خوشبختی را به معنای واقعی در تامین دو مقوله مذکور در زندگی تعریف میکند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان ایلام بیان داشت: پلیس باید با رعایت تمام موارد قانونی هرگونه تهدید احتمالی یا واقعی را با ابزارهای گوناگون و سلاح دفع کند که امنیت جامعه و مردم به خطر نیفتد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت ها و عملکرد پلیس بسیار حساس است و همواره مورد آزمون و ارزیابی عمومی قرار میگیرد خاطرنشان کرد: پلیس باید همیشه خطرات امنیتی احتمالی را رصد و آمادگی کامل برای مقابله با آن را داشته باشد.

گوهری تاکید کرد: ماموران در انجام ماموریت محوله مکلف به رعایت حقوق شهروندی، حفظ کرامت و شان انسانی هستند.

وی با بیان ابنکه مطابق ماده واحده قانون احترام به آزادی مشروع و حفظ حقوق شهروندی، پلیس به محض در اختیار گرفتن شخص یا افراد مظنون به ارتکاب بزه باید حقوق قانونی وی را رعایت کند، خاطرنشان کرد: حق داشتن وکیل و تماس تلفنی با خانواده و سایر حقوق انسانی که در قانون تعریف شده باید برای شخص مجرم در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان ایلام با تاکید بر اینکه علاوه بر این فرد شاکی هم باید از خدمات، معاضدت های قضایی و حقوقی آگاه شود تا به نحو احسن به حقش برسد، گفت: از طرف دیگر پلیس موظف است دستورات قضایی و قانونی را تکمیل و پرونده و فرد مجرم را طی مهلت تعیین شده تحویل مقام قضایی نماید.

گوهری در پایان از مسئولان دولتی عاجرانه درخواست کرد: گوش به فرمان رهبر عزیز انقلاب و عمل به رهنموهای های وی جهادی پای کار بیایند، مشکلات اقتصادی جامعه را حل کنند تا شاهد آرامش واقعی در جامعه باشیم.

کد خبر/۴۹۰۳۹