به گزارش راسان خبر در ایلام؛ اسفندیار رستم زاد، مدیرکل آموزش و پرورش ایلام عصر امروز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: یکی از ضرورت های شناسایی استعدادهای جوانان و نوجوانان در رشته های مختلف ورزشی و شکوفایی آنها،  برگزاری مسابقات در سطوح مختلف می باشد که  آموزش و پرورش و […]

به گزارش راسان خبر در ایلام؛ اسفندیار رستم زاد، مدیرکل آموزش و پرورش ایلام عصر امروز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: یکی از ضرورت های شناسایی استعدادهای جوانان و نوجوانان در رشته های مختلف ورزشی و شکوفایی آنها،  برگزاری مسابقات در سطوح مختلف می باشد که  آموزش و پرورش و هیأت ورزشی دانش آموزی  هرساله مطابق دستورالعمل های وزارت در این راستا اقدام به برگزاری مسابقات ورزشی در سطوح مدرسه ، شهرستان ، استان و کشوری می نماید.
وی افزود: از آنجا که مسئول برگزاری این مسابقات هیأت ورزشی دانش آموزی است واین هیات نماینده فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور و غیر دولتی است ، منابع مالی این هیأت ها از طریق اجاره بها اماکن ورزشی، جذب اسپانسر، تبلیغات، کمک های مردمی و بخشی دولتی تأمین می گردد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: هیأت ورزشی دانش آموزی استان ایلام  از هیچ کدام  منابع مالی  برخوردار نمی باشد و نیازمند  حمایت  مادی سایر دستگاههای اجرایی است.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه نسل پایه ما بیشتر اوقات خود را در مدارس سپری می کنند و از آن جا که نظام آموزشی هر کشور می تواند سهم عظیمی در توسعه ورزش و شناخت استعدادها داشته باشد و به رشد ورزش قهرمانی کمک کند.
رستم زاد تاکید کرد: برای اجرای فعالیت های ورزشی در مدارس با پیاده سازی برنامه می توان شاهد پیشرفت استعدادیابی و دست یافتن به اهداف عالی آموزشی و قهرمانی در سطح کشور خواهیم بود.
بیش از ۱۰۰ هزاردانش اموز ایلامی در یک هزار و ۲۷۰ مدرسه مشغول به تحصیل هستند.