ریس فدراسیون اسکیت کشور در گفتگو با پایگاه خبری راسان خبر بیان داشت: زیرساخت های رشته اسکیت در کشور در مرحله نیمه حرفه ای قرار دارد لذا آنچه که سبب شده است تا جوانان در مسابقات آسیایی و جهانی کسب رتبه کنند دلیل بر استعداد و داشتن پتانسیل های بی نظیر  آنان است. فریبا محمدیان […]

DSC01124

ریس فدراسیون اسکیت کشور در گفتگو با پایگاه خبری راسان خبر بیان داشت: زیرساخت های رشته اسکیت در کشور در مرحله نیمه حرفه ای قرار دارد لذا آنچه که سبب شده است تا جوانان در مسابقات آسیایی و جهانی کسب رتبه کنند دلیل بر استعداد و داشتن پتانسیل های بی نظیر  آنان است.

فریبا محمدیان ادامه داد: از سوی دیگر عشق و علاقه مربیان، داوران، هیات های ورزشی  و ورزشکاران سبب شده تا قطار پیشرفت در مسیر حرکت، خودش را بسازد .

محمدیان گفت: هیات های ورزشی استان باید برای جذب بخش خصوصی برنامه های خود را مدیریت کنند و تنها نگاهشان به بخش های دولتی نباشد

وی افزود: رقبای ما در جهان به دلیل  داشتن زیرساخت های  مناسب در سطح بالاتری از کشورهای نیمه توسعه یافته قرار دارند لذا ما باید تلاش کنیم سازه های تخصصی خود  را  در کشور بیش از بیش تقویت کنیم.

رییس فدراسیون اسکیت در ادامه با اشاره به اینکه مهمترین هدف فدراسیون بیرون کشیدن اسکیت از تک رشته بودن آن است اظهار کرد: ورزش اسکیت در حال حاضر  در دو رشته رولر و یخ فعالیت می کند و فدراسیون به جد تلاش می کند این ورزش را با توجه به شاخ هایش  از تک رشته ی بیرون بکشد.

محمدی بیان داشت: هیات های اسکیت استان باید تلاش کنند با جذب سرمایه گذار استعداد های خود را در این زمینه شناسایی و تقویت کنند.

وی در ادامه فعالیت هیات های ورزشی استان  را در بخش عمومی  منوط به  مشارکت و تعامل آموزش و پرورش و شهرداری  در  بخش عمومی عنوان کرد.

رییس فدراسیون اسکیت  در پایان افرادی که رشته اسکیت را به عنوان فعالیت اجتماعی انتخاب می کنند افتخار فدراسیون اعلام کرد و تاکید داشت: این افراد سعی کنند تمرینات خود را زیر نظر مربیانی انجام دهند که گواهی نامه مربی گری  از فدراسیون دریافت کرده باشند تا در آموختن مهارت های اسکیت دچار مشکل نشوند.