به گزارش راسان خبر؛دکتر واعظی در جلسه شوراي اداري استان كه در سالن جلسات گمرك پايانه مرزي شهرستان مهران برگزارشد با تبریک هفته بسیج و درارتباط با اجلاس سران اوپك گاز در تهران گفت: دستگاه های امنیتی ما با هماهنگی لازم توانستند اين اجلاس را به خوبی اداره کنند و امنیت امروز مهران نیز به […]

e5c581a6-0042-4c7f-8f57-cc9607dbabc1_20151128_091653

به گزارش راسان خبر؛دکتر واعظی در جلسه شوراي اداري استان كه در سالن جلسات گمرك پايانه مرزي شهرستان مهران برگزارشد با تبریک هفته بسیج و درارتباط با اجلاس سران اوپك گاز در تهران گفت: دستگاه های امنیتی ما با هماهنگی لازم توانستند اين اجلاس را به خوبی اداره کنند و امنیت امروز مهران نیز به صورت همه جانبه تامین شده است و این را مدیون افرادی هستیم که پشت پرده فعالیت می کنند.

وی با اشاره به همدلی بین مسوولان نظام اظهار داشت: در ایلام و مهران مجموعه ای همدل دور هم جمع شده اند که تمام مشکلات را با توجه به اختلاف سلیقه ها رفع می کنند و اين مردم دراستان سزاوار و لایق همت هستند.

وی با بیان این که استان ایلام در گذشته کمتر مورد توجه همگان بوده است،خاطر نشان كرد: اربعین حسینی بهترين بهانه برای بهبود زیرساخت این استان است و مردم ایلام نیز با تمام گرفتاری های شخصی از ماه ها قبل به دنبال تامین خدمات برای زایرین اربعین هستند و باید با تامین زیرساختها به این مردم دلسوز بصورت ويژه کمک کنیم.

دکتر واعظی همچنین خواستار اختصاص ردیف بودجه برای اربعین در استان شد و افزود: این پیشنهاد را به همکارانم در دولت ارسال کردم و این تامین بودجه است که می تواند تمام نیازهای مردم را به تامین زیرساخت ها رفع کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تاکید بر تامین پهنای باند استان تا حد لازم ادامه داد: هیچ مشکلی به خصوص در ایام اربعین نخواهیم داشت و این پهنای باتد را تا ۲۰ برابر افزایش خواهیم داد.

دکتر واعظی در پایان  خاطر نشان کرد: با توجه به درخواست نمایندگان این استان در تلاشیم تا اقتصاد مقاومتی را با توجه به ظرفیت های بخش خصوصی تحقق بخشیم و امروز در کشورهای دیگر نیز تمام خدمات اینترنتی رایگان و غیر رایگان توسط غیر دولتی ها انجام می شود.

در ادامه؛ طاهريان مديركل پست استان،هدف از ايجاد و راه اندازي دفتر پستي درمرز بين المللي مهران و همچنين استقرار ايستگاه صلواتي در اين منطقه را خدمت رساني مطلوب به زائران عتبات عاليات عنوان كرد.

 وي افزود: اداره كل پست استان ايلام،بعنوان نماينده شركت پست جمهوري اسلامي ايران در غرب كشور و دروازه ورود به عتبات عاليات افتخاردارد كه با تمامي امكانات و تجهيزات، خدمات خودرا به نحو شايسته اي به زائران عتبات عاليات ارایه نمايد.

وی سپس بسیج روزانه چندين نفر از كاركنان و اعزام به پايانه مرزي و استقرار در دفتر پستي مرزبين المللي مهران به صورت شيفت هاي مجزا حتي در ايام تعطيل، تجهيزمهمانسراي اداره كل پست استان براي اسكان همكاران ومسافران،اختصاص فضاي وسيع محوطه اداره پست شهرستان مهران به منظور پاركينگ خودروهاي زائرين و همچنين نمازخانه و واحد مسكوني در اختيار اين شهرستان براي آنان،هدايت و راهنمايي عاشقان اهل بيت عصمت و طهارت با استفاده از بروشورها و اطلاعيه هاي ستاد اربعين استان،وزارت ارتباطات و همچنين بروشورهاي ارائه انواع خدمات پستي،تقويت نیروهاي بخش توزيع با به كارگيري ساير همكاران اجرايي جهت تسريع و توزیع گذرنامه ها ي زائرین و تامين آسايش،آرامش ورضايتمندي آنان رااز ديگر خدمات قايل ارایه اين اداره كل به زائرين عتبات عاليات عنوان كرد.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز با بيان اين موضوع كه شبكه پست پيشخوان و پيشران تمامي خدمات حساس و مهم درجامعه مي باشد افزود:اين شبكه عظيم بدون چشم داشت و توقع خدمات شايسته اي را در مجموع به كل كشورارائه مي نمايد.

دكتر واعظي درپایان سفر بازديد از پايانه مرزي مهران ضمن گفتگو وديداري صميمي درفضايي معنوي با كاركنان اداره كل پست استان و بازديد از دفتر پستي، ازایستگاه صلواتی ایجادشده توسط آنان که بصورت خودجوش وباهدف خدمت رسانی ویژه به زائرین دراین پایانه مرزی دایرگردیده بازدید نمود.