به گزارش راسان خبر؛ دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران در جمع خبرنگاران وضعیت ضمن ابراز رضایت از ارائه خدمات بهداشتی در مرز مهران اظهار کرد: ارائه خدمات بهداشتی درمانی به زائران اربعین از طریق دانشگاه علوم پزشکی، جمعیت هلال‌احمر، شهرداری تهران و بسیج جامعه پزشکی وزارت بهداشت در حال […]

۸۱۶۴۳۷۷۲-۶۵۱۵۰۶۹

به گزارش راسان خبر؛ دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران در جمع خبرنگاران وضعیت ضمن ابراز رضایت از ارائه خدمات بهداشتی در مرز مهران اظهار کرد: ارائه خدمات بهداشتی درمانی به زائران اربعین از طریق دانشگاه علوم پزشکی، جمعیت هلال‌احمر، شهرداری تهران و بسیج جامعه پزشکی وزارت بهداشت در حال انجام است به‌طوری‌که در مسیر ارتباطی ایلام – مهران به فاصله هر پنج کیلومتر یک پایگاه امدادی هلال‌احمر و تعداد قابل‌توجهی اتوبوس آمبولانس و آمبولانس مستقرشده و پنج درمانگاه نیز در پایانه مرزی مهران دایر شده است.

وی با بیان اینکه پنج بیمارستان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، دانشگاه علوم پزشکی ایلام را در این ایام حمایت می‌کنند، خاطر نشان کرد: کادرهای پزشکی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی همدان، اردبیل و شهید بهشتی نیز از امروز در مرز مهران مستقر شدند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در هنگام عزیمت زائران به اماکن مقدس عتبات عالیات، همکاران وزارت بهداشت اطلاعات لازم را از طریق ارائه بوروشورهای بهداشتی به زائران می‌دهند و در برگشت نیز زائران حتماً از نظر سلامتی کنترل می‌شوند.

دکتر هاشمی با تأکید بر اینکه درصورتی‌که همکاران مراقبت بیشتری انجام دهند و مردم و زائران نیز همکاری کنند جای هیچ‌گونه نگرانی از بایت بیماری وبا وجود ندارد، گفت: از تمامی زائران درخواست شده از آب‌های بسته‌بندی‌شده استفاده کرده و در زمینه سلامت و بهداشت مواد غذایی مراقبت‌های لازم را انجام دهند.

وی تاکید نمود: زائران بدانند ویروس بیماری وبا در مقابل سرمای هوا بسیار ضعیف است هرچند مأموران بهداشتی نیز کنترل‌های لازم را انجام می‌دهند، اما زائران باید نسبت به شستن مداوم دست و صورت خود برای پیشگیری از هرگونه بیماری اقدام کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: باید همه مراقبت کنند و ما تا جایی که توان داریم با کمک دوستان در حوزه سلامت ازجمله هلال‌احمر، بسیج جامعه پزشکی و دیگر داوطلبان، ارائه خدمات بهداشتی را به ‌منظور پیشگیری از بروز هرگونه مشکلی مدیریت خواهیم کرد.

 

  • سفر وزیر بهداشت مایه دلگرمی دست اندرکاران حوزه سلامت استان ایلام است

دکتر علی دل پیشه در حاشیه سفر دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی به استان ایلام اظهار کرد: همه مجموعه های بهداشت و درمان استان با همراهی و همکاری دستگاهها، ارگان ها و نهادهای مرتبط با حوزه سلامت در حال آماده باش کامل می باشند.

وی ادامه داد: حمایت های قابل تقدیر مسئولان ارشد کشوری و استانی از دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام مایه فخر و مباهات این مجموعه بوده و ما به عنوان خدمتگزاران مردم در عرصه بهداشت و درمان در تلاشیم که بهترین و مناسب ترین خدمات را به مردم استان و خصوصاً زائران اربعین حسینی تقدیم کنیم.

قائم مقام وزیر بهداشت در استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآوری نمود: استان ایلام به عنوان یکی از امن ترین، نزدیک ترین و مناسب ترین منطقه برای تردد زائران عتبات عالیات در کشور است که تردد میلیونی زائران از مرز بین المللی مهران این امر را تایید می کند.

دکتر دل پیشه یادآور شد: خوشبختانه با همکاری و همراهی مردم و تلاش جهادگونه خدمتگزاران مردم در حوزه بهداشت و درمان استان ایلام در سال گذشته توانستیم بهترین خدمت ها را به زائران اربعین حسینی تقدیم کنیم به گونه ای که تقدیر و تحسین مقامات ارشد کشوری و استانی را به همراه داشت و امسال نیز قطعاً با نیرو و توان مضاعف تری به زائران خدمات دهی خواهیم نمود.