فعالیت وسایل بازی کودکان شامل تاب،سرسره،الاکلنگ وست های ورزشی در پارك چغاسبز،پارک کوثر و سایر پارک های شهرستان ايلام به دلیل عدم رعایت موازین، متوقف و از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری به عمل آمد.

download-(1)

به گزارش راسان؛ مدیرکل اداره كل استاندارد استان ایلام گفت: در یك طرح ضربتی وسایل بازی در شهرستان ایلام به دلیل عدم رعایت موازین استاندارد، عدم اخذ تاییدیه استاندارد، و مغایرت طراحی و نصب تجهیزات با استاندارد ملی مربوطه متوقف و از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری به عمل آمد.

محمد مددی با اعلام این مطلب عنوان كرد: پس از اطلاع رسانی های مكرر و مراجعات حضوری مستمر به پارك های بازی و شهربازی ها متاسفانه مشاهده می شود كه وسایل بازی غیر استاندارد در دسترس همشهریان عزیز قرار می گیرد.

مددی افزود: ارایه خدمات در شهربازی و زمین های بازی بر اساس استانداردهای مربوطه و از اول تیرماه سال ۱۳۸۹ مشمول مقررات استانداردهای اجباری بوده و بر اساس ماده ۹ قانون سازمان ملی استاندارد، ارایه این خدمات بدون اخذ تاییدیه های لازم از سازمان ممنوع است و هرگونه خسارات وارده مالی و یا جانی به عهده شهرداری ها می باشد.

محمد مددی ادامه داد: اداره کل استاندارد ایلام در سال ۸۹ اقدام به اطلاع رسانی و مکاتبه با کلیه شهرداری های استان و هم چنین بازرسی از تمام تجهیزات زمین بازی و شهربازی نموده که این بازرسی ها توسط کارشناسان این اداره کل و شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده از طرف سازمان ملی استاندارد انجام شده است.

مددی اعلام كرد: دستگاه های پلمپ شده تا رفع نواقص و دریافت مجوزهای قانونی از سازمان ملی استاندارد، مجوز ادامه فعالیت نخواهند داشت.

مدیركل استاندارد ایلام گفت: از كلیه همشهریان عزیز تقاضامندیم به جهت حفظ ایمنی و سلامت کودکان خود از وسایل غیر استاندارد كه برچسب تایید و گواهی ایمنی استاندارد ندارند، استفاده نکنند.