به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام، هادی شیرخانی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام عصر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه گفت: با توجه به پیش‌بینی شرکت توزیع نیروی برق اوج (پیک) مصرف برق کشور در سال جاری ۶۲ هزار مگاوات مصرف است که متاسفانه تا این لحظه بیش از […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام، هادی شیرخانی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام عصر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه گفت: با توجه به پیش‌بینی شرکت توزیع نیروی برق اوج (پیک) مصرف برق کشور در سال جاری ۶۲ هزار مگاوات مصرف است که متاسفانه تا این لحظه بیش از ۵۰ درصد این رقم مصرف شده است.

وی افزود: در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری مصرف برق در استان ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که این روند بسیار نگران کننده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ادامه داد: در فصل تابستان به‌دلیل استفاده از سیستم‌های سرمایشی، بیشترین مصرف برق را در استان شاهد هستیم که اگر مردم در ساعات پیک از وسایل پرمصرف برقی استفاده کنند بدون شک با خاموشی مواجه خواهیم شد.

وی بیان داشت: سال گذشته ۱ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۴۰۴ مگاوات ساعت برق توسط مشترکین استان ایلام مصرف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

شیرخانی یادآور شد: ۱ هزار و ۵۰۰ خانوار عشایر کوچ‌رو استان با تجهیز به پنل‌های خورشیدی قابل حمل از خدمات صنعت برق استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: سهم برق آبی کشور ۱۰ درصد از کل برق تولیدی است، سال گذشته به علت کم آبی ۵۰ درصد این میزان در مدار استان قرار گرفت و امسال کل این رقم خواهد بود و ۴ هزار مگاوات نیز اضافه خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: مجموعه وزارت نیرو و صنعت برق کشور در نظر دارد با اجرای برنامه بزرگ ۰۹۸ در سال‌جاری بتوانند خاموشی‌های ناشی از عدم موازنه تولید و مصرف را در مشترکین خانگی به صفر برساند که این موضوع نیازمند همکاری مردم و عزم راسخ  مجموعه مدیران ارشد استان با مجموعه صنعت برق است.

به گفته شیرخانی تعداد کل مشترکین برق استان ۲۳۰ هزار نفر است که از این تعداد ۸۰ هزار آن مربوط به شهرستان ایلام است.