به گزاش خبرنگار راسان خبر؛ افشار خسروی زاد، دادستان استان ظهر امروز در جلسه بررسی آسیب شناسی سیل اخیر با مدیران دستگاه های اجرایی استان گفت:  آیت الله رئیسی رییس قوه قضاییه از مسئولان قضایی استان‌های سیل زده کشور خواست تا ابعاد حادثه را مورد نظارت و ارزیابی قرار دهند و با تشکیل جلسه آسیب […]

به گزاش خبرنگار راسان خبر؛ افشار خسروی زاد، دادستان استان ظهر امروز در جلسه بررسی آسیب شناسی سیل اخیر با مدیران دستگاه های اجرایی استان گفت:  آیت الله رئیسی رییس قوه قضاییه از مسئولان قضایی استان‌های سیل زده کشور خواست تا ابعاد حادثه را مورد نظارت و ارزیابی قرار دهند و با تشکیل جلسه آسیب های سیل را شناسایی و  در پی رفع مشکلات موجود باشند.

وی افزود: عدم رعایت مقررات در برخی از  روستاهای سیل زده ایلام که در حریم و بستر رودخانه اسکان داشتند، این پیش بینی وجود داشت که زمانی خسارت به این مناطق وارد می شود بنابراین کم کاری مسوولان مربوطه برای ارائه مجوز ساخت و ساز  به خوبی مشخص و نمایان است.
دادستان استان بیان داشت: ارائه تسهیلات  ۵ یا ۱۰ میلیون تومان نمی تواند تمامی مشکلات مردم سیل زده را رفع کند بنابراین تامین مسکن و پرداخت خسارت به کشاورزان این مناطق که تنها درآمد آنان از کشاورزی تامین شده  در اولویت برنامه های دستگاه ها اجرایی ذیربط قرار گیرد.
وی ادامه داد: متاسفانه در سال رونق تولید، باغات مردم مناطق سیل زده چم شیر و چم روته سیروان ایلام  زیر آب رفته است  بنابراین پرداخت خسارت به این خانوارها و جایگزین نمودن شغل دیگر می توانند تا در این موضوع مهم تاثیر گذار باشد.
خسروی زاد تاکید کرد: مدیران اجرایی استان در مهلت تعیین شده برنامه ها خود را اجرایی و در زمان خاتمه پاسخگو مطالبات  این مردم  باشند.
وی با بیان اینکه پرداخت خسارت روستاهای عقبه سد سیمره ایلام برعهده وزارت نیرو است گفت : مردم این منطقه با وجود اتفاق سیل  تمام زمین ها و باغات کشاورزی  خود را از دست داده و نیازمند تصریح در پرداخت خسارت وارده هستند.
وی تاکید کرد:  دادستانی استان در  دفاع از حق و حقوق مردم این منطقه تمام تلاش خود را خواهد کرد.