مهرانگیز جلیلیان، رئیس اداره آموزش ابتدایی استان ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام گفت: در سال تحصیلی ۹۷-۹۸  بیش از ۴۰۰ دانش آموز اتباع عراقی در تمامی مقاطع تحصیلی در مدارس دولتی استان به صورت رایگان مشغول به تحصیل هستند. وی افزود: پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ثبت‌نام […]

مهرانگیز جلیلیان، رئیس اداره آموزش ابتدایی استان ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام گفت: در سال تحصیلی ۹۷-۹۸  بیش از ۴۰۰ دانش آموز اتباع عراقی در تمامی مقاطع تحصیلی در مدارس دولتی استان به صورت رایگان مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس‌، اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است.

 رئیس اداره آموزش ابتدایی استان تصریح کرد: بر‌اساس شیوه‌نامه ارسالی از طریق وزارت آموزش و پرورش دانش‌آموزان عراقی ثبت نام می‌شوند.

وی تعداد دانش آموزان عراقی مشغول به تحصیل در مقطع ابتدایی سطح استان را  ۲۰۰ نفر عنوان کرد.

وی ادامه داد: ۵۴ هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز در مقطع تحصیلی ابتدایی در ۳ هزار کلاس درس و بیش از ۷۵۰  مدرسه دولتی و غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

جلیلیان گفت: پوشش تحصیلی در استان ایلام ۹۸/۸۱ است که در این راستا از کلیه امکانات برای پوشش تمام دانش آموزان لازم به تعلیم استفاده شده است.

گفتنی است، ایلام با جمعیتی بیش از ۶۵۰ هزار نفر کم جمعیت‌ترین استان کشور را تشکیل می‌دهد.