به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ در آستانه فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) جشن ازدواج ۴۰۰ زوج مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام امروز یک شنبه در تالار لاله برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین سید رضی شکوری در این آیین افزود: حضور خیرین و مسولان ارشد کشور و استانی در جشن ازدواج۴۰۰ […]

DSC01336

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ در آستانه فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) جشن ازدواج ۴۰۰ زوج مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام امروز یک شنبه در تالار لاله برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید رضی شکوری در این آیین افزود: حضور خیرین و مسولان ارشد کشور و استانی در جشن ازدواج۴۰۰ زوج تحت حمایت کمیته امداد  نشان از اهمیت این موضوع نزد آنان است و مسولان باید سعی کنند با برگزاری این چنین مراسماتی زمینه  ی حضور خیرین را فراهم سازند.

وی در ادامه به اهمیت ازدواج در دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: ازدواج بزرگ‏ترين و مهم‏ترين حادثه زندگى انسان است و دختران و پسران ميوه‏هاى باغ زندگى انسان‏ها هستند از این رو ازدواج در دين اسلام  از اهمیت بالایی برخوردار است.

امام جمعه شهرستان خوی ادامه داد: هيچ بنايى در اسلام محبوب‏تر از ازدواج، نزد خداوند متعال بنا نشده است و هیچ انسانی به تنهایی نمی تواند پیوسته در جهت جبران های خود تلاش کند مگر اینکه به سوی ازدواج سوق داده شود.

وی تصریح کرد: علاقمند شدن به زندگی دیگران نوعی آرامش روحی و جسمی را به دنبال دارد و این نیاز در کنار خانواده براورده می شود و گزینش همسری مناسب و شایسته موجب تکامل فرد می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید رضی شکوری در پایان به دلاوری های مردم ایلام در ۸ سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و تاکید کرد: اگر مردم ولایتمدار ایلام و دیگر شهرستان های مررزی نبودند ما امروز شاهد امنیت در کشور نبودیم لذا  باید تلاش کنیم مظلومیت مردم این استان ها را در همه ی محافل بازگو کنیم.

استاندار ایلام  نیز در این آیین افزود: ازدواج مهمترین عامل بقاء و توسعه یک جامعه  است لذا باید تلاش نمود  ترویج و  ایجاد اشتیاق در جوانان  را به واسطه ازدواج ترقیب کرد.

مروارید گفت: مشکل اشتغال و مسکن از مهمترین دغدغه جوانان امروز استو ما همواره باید سعی کنیم با کمک خیرین بخشی از این مشکلات را حل مرتفع سازیم.

وی ادامه داد: برپایی  مراسم جشن ازدواج آسان باعث می شود زمینه ی تشکیل زندگی برای سایر جوانان نیز فراهم شود.

مروارید در پایان عنوان کرد:  مهمترين معيار براي ازدواج احساس آمادگي و توان اداره زندگي است و احساس احتياج به شريک در زندگي می تواند توان  پذيرفتن مسئوليت را در زوج چند برابر کند.

در ادامه این آیین مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام با اشاره به محدود بودن اعتبارهای دولتی  خواستار مشارکت افراد خیر برای تامین جهیزیه مددجویان تحت حمایت این نهاد شد.

رضایی افزود: متاسفانه این نهاد در سال گذشته برای تامین  کمک هزینه جهیزیه نوعروسان با مشکل مواجه شد  و اکنون بیش از نهصد نفر در نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند.

وی اظهار کرد: برای تامین جهیزیه این افراد تا کنون ۱۹۳ میلیارد ریال از محل منابع مالی امداد و مشارکت های مردمی پرداخت شده است.

وی افزود: ما باید با کمک خیرین برای کاهش این آمار زمینه ازدواج آسان را برای مددجویان فراهم سازیم.

ضیاء رضایی در پایان افزود: اکنون ۱۵ هزار دختر بالای ۱۸سال در سن ازدواج مددجوی این نهاد هستند که از این تعداد ۴۶ درصد بالای سی سال و ۱۲ درصد نیز بالای چهل  سال سن دارند.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره)  یكى از ثمرات بزرگ ازدواج وجود بقاى نسل آدمى است و توليد و پرورش انسان‏هاى صالح، مطلوب خداى جهان آفرين است.

مصطفی خاکسار در پایان با دعوت از خیرین کشور برای  مشارکت در این سنت حسنه ، گفت: کمیته امداد دست خیرین را برای کمک به مددجویان تحت حمایت این نهاد به گرمی می فشارد و همواره تلاش می کند با کمک این افراد تشکیل ازدواج آسان را در بین آنان ترویج دهد.

DSC01333 DSC01358 DSC01340 DSC01369 DSC01343 DSC01371 DSC01326