حشمت الله رستمی، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام  در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: پایگاه های فرهنگی اجتماعی در راستای کاهش و پیشگیری از  آسیب های اجتماعی  در سه محله( بانبرز، بانبور و سبزی آباد ایلام) راه اندازی و فعال شده است. وی افزود: در راستای تشویق اهالی این محله ها برای […]

حشمت الله رستمی، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام  در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: پایگاه های فرهنگی اجتماعی در راستای کاهش و پیشگیری از  آسیب های اجتماعی  در سه محله( بانبرز، بانبور و سبزی آباد ایلام) راه اندازی و فعال شده است.

وی افزود: در راستای تشویق اهالی این محله ها برای شرکت در برنامه های فرهنگی، ۴۰۰ نفر از اعضای  فعال این پایگاه ها بعد از ماه مبارک رمضان به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان خاطرنشان کرد: این اعزام ها به طور مستمر  ادامه دارد و تلاش می شود در طول سال سایر اعضای این پایگاه ها نیز به مشهد مقدس اعزام شوند.
وی ادامه داد: همچنین برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی برنامه های مهمی از جمله، کارافرینی، پیشگیری از طلاق،  افزایش فضای معنوی، برگزاری کلاس های اوقاف فراغت و … در این مکان ها برگزار خواهد شد.
وی بیان داشت: مساجد مهم‌ترین پایگاه‌های فرهنگی مقابله با تهدیدهای اجتماعی محسوب می شود در همین راستا توسعه و تقویت فعالیت های فرهنگی در این مکان های مذهبی بیش از پیش نیاز است.
به گفته رستمی، بیش از ۳ هزار نفر از  مردم محله های (بانبور، بانبرز و سبزی آباد)، عضو پایگاه های فرهنگی اجتماعی هستند.