مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام از وارد شدن خسارت سیل اواخر هفته گذشته این استان به ۴۴مدرسه در شهرستان های دهلران و آبدانان خبر داد.

۸۲۰۴۲۲۴۰-۷۰۶۶۴۰۵۶

به گزارش راسان؛ سعید هژبری با اعلام این خبر افزود: این خسارت که بیشتر در مدارس دهلران است شامل تخریب دیوار محوطه دو فضای آموزشی، آسیب دیدگی ایزوگام، اندود گچ و خاک، نقاشی ساختمان ها و آبگرفتگی محوطه این فضاهای آموزشی است.
وی برآورد میزان خسارت وارد شده به این مدارس را ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت:هشدارهای پیشگیرانه قبل از سیل به آموزش و پرورش ایلام اعلام شد و خوشبختانه با رعایت آن ها به نحو چشمگیری در میزان کاهش خسارت ها تاثیر داشته است.
وی با بیان اینکه در سیل آبان ماه پارسال نیز ۲۱۰ مدرسه این استان دچار خسارت شدند گفت: از این تعداد به ۱۶۲ فضای آموزشی خسارت جزیی از قبیل آبگرفتگی، آبزدگی و تخریب ایزوگام وارد شده، ۳۲ مدرسه دچار تخریب دیوار و ورود سیلاب شده و تجهیزات و تاسیسات ۱۶ مدرسه نیز آسیب جدی دیدند.
هژبری میزان خسارت سیل وارد شده به مدارس این استان در سال گذشته را ۷۰ میلیارد ریال برآورد که به ستاد بحران استان و نوسازی مدارس کشور ابلاغ شده است.
بارندگی شدید و بی سابقه روزهای ششم و هفتم آبان ماه پارسال و ۲۶ و ۲۷فروردین ماه امسال باعث وقوع سیل، آبگرفتگی منازل مسکونی، واحدهای تجاری و مکان های عمومی شهر ایلام و وارد آمدن خسارت هنگفت به شهروندان و کشاورزان شد.

منبع: ایرنا