عباس سهراب زاده رییس دانشگاه پیام نور استان ایلام روز شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام اظهار داشت: ۵ هزار دانشجو در ۹ واحد دانشگاهی پیام نور در سراسر استان مشغول تحصیل می کنند. وی افزود:  این تعداد دانشجو در ۴۶ رشته تحصیلی علمی، فنی مهندسی، علوم انسانی و پایه و … مشغول […]

عباس سهراب زاده رییس دانشگاه پیام نور استان ایلام روز شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام اظهار داشت: ۵ هزار دانشجو در ۹ واحد دانشگاهی پیام نور در سراسر استان مشغول تحصیل می کنند.
وی افزود:  این تعداد دانشجو در ۴۶ رشته تحصیلی علمی، فنی مهندسی، علوم انسانی و پایه و … مشغول به تحصیل هستند.
رییس دانشگاه پیام نور استان گفت: ۹۰ درصد  دانشجویان، استاتید و  عضو هیات علمی  دانشگاه پیام نور بومی استان است.
وی یاداور شد: تمامی شهرستان ایلام بجز سیروان  دارای شعب  دانشگاه پیام نور  هستند که خدمات مختلف فرهنگی، آموزشی و .. به دانشجویان ارائه می کنند.
وی بیان داشت: مهمترین رویکرد دانشگاه پیام نور که در بندهای اساس نامه بر آن تاکید شده  مشارکت دانشجویان در مسائل اجتماعی و فرهنگی است که دانشگاه پیام نور ایلام در این راستا با فرهنگ سازی گام های مثبتی در راستای توسعه و پیشرفت برداشته است.
سهراب زاده تصریح کرد: راه اندازی خانه سلامت، مرکز مشاوره، تشکیل  سمن در راستای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی و ….از مهمترین برنامه های اجرایی موفق در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی  در این  فضای آموزشی است.
وی ادامه داد: سرانه فضای ورزشی دانشگاه پیام نور ایلام در بین ۳۲ دانشگاه مرتبط کشور در رده چهارم قرار دارد و این نشان از توجه این دانشگاه به مقوله ورزش است.
وی  خاطر نشان کرد: هم اکنون ۴ سالن ورزشی در دانشگاه های پیام نور شهرستان های ایلام، دهلران، دره شهر و سرابله فعال بوده که در طول سال مسابقات ورزشی مختلفی در این فضاها برگزار می شود.
رییس دانشگاه پیام نور استان افزود: در راستای کمک مالی به دانشجویانی که برای پرداخت شهریه  با مشکل مواجه هستند  این دانشگا اقدام به راه اندازی “صندوق دانشجویی” نموده که در پایان هر ترم  با بررسی در خواست دانشجو کمک هزینه تحصیلی به آنان ارائه خواهد داد.
وی اظهارداشت:  نشریات دانشجویی، دانشگاه پیام نور استان در بین دانشگاه های پیام نور سراسر کشور سال گذشته موفق به کسب ۹ مقام  شد که این امر مهم نشان از اهمیت  این مرکز آموزشی به مسائل مختلف فرهنگی، اجتماعی  و … در بین دانشجویان است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهریه دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه های سطح استان کمتر است این دانشگاه در راستای پرداخت شهریه دانشجویان تسهیلات ۲ درصد به آنان اختصاص داده است.
وی اظهار داشت:  در راستای  ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی در  سال‌جاری، دبیرخانه ستاد اربعین سراسر کشور در دانشگاه پیام نور استان ایلام مستقر خواهد شد.
به گفته،  سهراب زاده ۹۹ درصد اعضای هیات علمی دانشگاه پیام‌نور ایلام بومی  هستند.
لازم به ذکر است؛  تعداد ۱۹ مرکز علمی و دانشگاهی در استان ایلام تعریف شده است.