هر ساله ۲۴الی ۳۰شهریور از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور به عنوان روز ملی ازدواج در تقویم ملی کشور گنجانده شده است.

به گزارش راسان خبر؛ معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان ایلام در نشست خبری، جوانان، ازدواج، مهارتهای سواد رسانه ای که با حضور اساتید برجسه در حوزه ی جوان و ازدواج در فرهنگسرای جوان و به مدیریت خبرگزاری برنا  در ایلام  تشکیل شد گفت: در سال های  گذشته  برنامه های هفته ازدواج به صورت  شکلی و نمایشی به جوانان در غالب برگزاری جشنواره و نمایشگاه های ازدواج  ٬تجلیل از فعالان حوزه ازدواج  و معرفی  دستاوردهای دستگاه های فعال در حوزه جوانان و غیره به مخاطبان خود معرفی می شد اما امسال با نگاهی متفاوت و فراتر از سال های گذشته در حال برگزاری هفته ازدواج هستیم.
محمدرضا تردست گفت: معاونت جوانان همواره تلاش می کند تا فعالیت های  هفته ازدواج را به شکل محتوی به منظور پیشبرد اهداف و معرفی عملکرد سازمان را با توجه به نامگذاری ایام هفته ی ازدواج، با برگزاری نشست های خبری با اصحاب رسانه٬ گفتمان های جوانان با اساتید برجسته در حوزه ازدواج  فعالیت کند و به دنبال گفت و شنودهای هایی هستیم تا به وسیله ی رسانه های دیداری و شنیداری  به جوانان انتقال دهیم.

وی  افزود:  سازمان جوانان با برگزاری این نشست ها و بررسی مشکلات مختلف جوانان مانند بیکاری٬اشتغال٬مدیریت درست خانواده ها و آگاهی بخشی در بین دستگاهای بین بخشی تلاش می کند رسانه ها به سمت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی کشیده شود تا  مسیر درست را به جوانان نشان دهد.

وی ادامه داد: سازمان ورزش و جوانان با نگاهی واقع بینانه در حوزه ورزش و جوانان به عنوان دبیر خانه ی ستاد مدیریت جوانان موضوعات مختلفی را همانند ازدواج و طلاق بیکاری٬مسایل مربوط به آسیب های اجتماعی٬با دستگاه های مربوطه  را رسد  می کند تا این مشکلات را ریشه یابی و ازدواج آسان و بدور از تجملات را در بین خانواده ها و جوانان نسل امروزفرهنگ سازی کند.

وی افزود: در بحث طلاق استان ما  نسبت به استان های دیگه در رده ی پایین تری قرار دارد گرچه نمی توان این معظل را با توجه به کسب این رتبه نادیده گرفت.

تردست در پایان گفت:رسانه ها باید تلاش کنند تا با وارد شدن به حوزه ی ازدواج  جوانان با شفاف سازی و روشن کردن ذهن نسل جدید و قدیم فکر آنها را به سوی زندگی  با الگو گرفتن از امام علی(ع) و فاطمه زهرا (س) سوق دهند پس می توان گفت جایگاه رسانه در بحث ازدواج آسان  و ترویج در بین جوانان بسیار مهم و ارزشمند  شمرد.